phone
LGS'ye eksiksiz hazırlanmak için gereken her şey tek bir pakette!


Sınava Eksiksiz
Hazırlanmak Mümkün!

Her türlü soru için phone 444 99 94
Vitamin LGS: Kazandıran LGS Hazırlık Sistemi

LGS’de başarılı olmak için sadece konuları bilmek yetmez!
Vitamin LGS, öğrenciye sınavda çıkacak soruları çözebilmesi için gereken üst düzey becerileri kazandıran LGS hazırlık sistemidir.

  • Öğrenci binlerce beceri temelli soruyla yeni nesil soru çözmede ustalaşır.
  • Çözdüğü sorulara göre kişiselleşen akıllı yönlendirmelerle adım adım hedefine ilerler.
  • LGS’ye hazırlıkta en çok tercih edilen soru bankaları ve “Adım Kartları”yla sınavda karşısına çıkabilecek tüm soru tiplerine hâkim olur.
  • LGS ile yüksek benzerlikteki deneme sınavlarıyla gerçek sınav deneyimi kazanır ve diğer öğrenciler arasında yerini görür.
  • Veli ve öğrenci; her ders için çalışma durumu, performans ve beceri analizi sunan ayrıntılı raporlar sayesinde hazırlık sürecini yakından takip eder.
Vitamin LGS’yi Kullananlardan Dinleyin!
Vitamin LGS’de Neler Var?

Beceri Temelli Yeni Nesil Sorular ve Çözüm Videoları

Adım Adım İlerlemeyi Sağlayan Kişiye Özel Akıllı Çalışma Sistemi

Eksiklerini Tamamlamaya Yönelik Konu Anlatımları ve Telafi Soruları

Hedefine Göre Durumunu Gösteren Deneme Sınavları

Performans Takip Sistemi ve Veli Bilgilendirme Raporları

LGS'ye Hazırlıkta En Çok Tercih Edilen Soru Bankaları ve Öğrenciyi Yönlendiren Adım Kartları

Vitamin LGS’nin Özellikleri
Öğrencilerimizden Gelen Mesajlar
Vitamin LGS Soru Örnekleri

Sınavda çıkacak soruları öğrencinin deneyimleyebilmesi ve LGS’de başarılı olması için gereken üst düzey becerileri kazanması amacıyla Vitamin LGS’de tüm derslerden binlerce beceri temelli yeni nesil soru ve çözüm videosu bulunur.
Her derse ait Vitamin LGS soru örneklerini incelemek için derslere tıklayınız.

Matematik
Fen Bilimleri
Türkçe
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
İngilizce
Vitamin LGS Konu Anlatım Örnekleri

Vitamin LGS’de bulunan konu anlatımları öğrencinin eksiklerini tamamlayarak konuları kalıcı bir şekilde öğrenmesini sağlar.
Her derse ait Vitamin LGS konu anlatım örneklerini incelemek için derslere tıklayınız.

Matematik
Fen Bilimleri
Türkçe
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük
İngilizce
Neden Vitamin LGS?

Adım Adım Sistemli Çalışma

Vitamin LGS’de derslerdeki konular öğrencinin sırayla tamamlaması gereken “Adım”lara ayrılmıştır. Hızlı bir hatırlama ihtiyacını karşılamak amacıyla “Hazırlık Adımı” olarak her konuda önemli noktaların vurgulandığı özet anlatımlar da yer alır.Öğrenci, akıllı soru bankası Vitamin LGS ile çalışmaya başladığı andan itibaren herhangi bir yönlendirici olmaksızın kişiselleştirilmiş bir çalışma sistemiyle kendi başına adım adım ilerler.

Kişiye Özel, Hata Yaptığında Farklılaşan Akıllı Soru Patikası

Sınavda başarılı olmak için LGS’nin gerektirdiği üst düzey becerileri kazanmak çok önemlidir. Vitamin LGS, öğrenciyi her çözdüğü soruda değerlendirir ve akıllı sistemi sayesinde yanlışlarına göre karşısına alternatif sorular çıkararak her ders için gerekli becerileri kazanmasını sağlar.

Hedefe Göre Çalışma Performansı Kontrolü

Vitamin LGS; kişiye özel, hedef odaklı bir çalışma planı sunar. Öğrenci, kazanmak istediği liseyi belirler ve yıl boyunca katıldığı deneme sınavlarından aldığı puanlarla hedefine ne kadar yaklaştığını görür. Dilediği zaman hedef okulunu değiştirebilir.

Eksikleri Gösteren Ayrıntılı Raporlar

Vitamin LGS'nin akıllı öneri sistemi sayesinde çalışma raporlarıyla hangi konularda eksiklerini tamamlamaya ihtiyacı olduğunun analizini gören öğrenci, eksiklerini gidermek için üründeki etkileşimli öğretmen konu anlatım videolarını izleyebilir ya da Vitamin içerikleriyle çalışabilir.

Vitamin LGS Sınava Nasıl Hazırlar?

Binlerce Beceri Temelli Yeni Nesil Soru

Öğrenci, Vitamin LGS’de alanında uzman eğitimcilerin hazırladığı binlerce beceri temelli yeni nesil soruyla pratik yaptıkça soruları çözebilme kabiliyetini geliştirir, soru çözmede ustalaşır.

Tüm Soruların Yazılı ve Videolu Çözümleri

Öğrenci, bir soruda takıldığında o sorudaki becerilerini geliştirmeye yönelik hazırlanmış ayrıntılı bir çözümü incelemeye yönlendirilir. Ardından karşısına aynı bilgi ve becerileri ölçen farklı bir soru çıkar. Öğrenci, bu soruyu doğru yaparsa farklı bilgi ve beceriler ölçen sorularla çalışmaya devam eder.

Özet Konu Anlatımları ve Telafi Soruları

Öğrenci, her bir “Adım”daki çalışmasını tamamladığında performansına göre takıldığı yerlerle ilgili özet konu anlatımlarına yönlendirilir. Bu anlatımları çalıştıktan sonra “Adım”da yapamadığı soruların bilgi ve becerilerinden oluşan telafi soruları karşısına gelir, öğrenci bu sorularla kendini tekrar deneme şansı bulur. Çalıştığı konuyla ilgili MEB örnek sorularının tamamını ve geçmiş yıllarda LGS’de çıkmış soruları da çözebilir.

Gerçek LGS Deneyimi

Tamamı merkezî sınavdaki sorular ile yüksek benzerliğe sahip sorulardan oluşan 10 Vitamin LGS Deneme Sınavı’yla öğrenci; gerçek sınav deneyimi yaşar, hedeflediği okulun puanına ne kadar yaklaştığını inceler, deneme sınavı sonrasında sunulan ayrıntılı raporlarla hangi derslere ve konulara ağırlık vermesi gerektiğini kolaylıkla görebilir.
Deneme sınavı soruları PDF olarak indirilip, çıktısı alınarak kâğıt üzerinde de çözülebilir.

Vitamin LGS, bir konudaki soruları çözmesi için gereken becerileri kazandığından emin olmadan öğrenciyi bırakmaz!
Vitamin LGS Cep Uygulaması’yla Her An, Her Yerde Sınava Hazırlık!

Vitamin LGS Cep Uygulaması, öğrencinin istediği her an, istediği her yerde sınava hazırlanmaya kesintisiz devam etmesini sağlar.

Öğrenci, cep telefonundan beceri temelli yeni nesil soruları çözüp çözüm videolarını izleyebilir, tüm dijital içeriklere ve etkileşimli öğretmen konu anlatım videolarına ulaşabilir ve performans değerlendirmesini görebilir.

Vitamin LGS Cep Uygulaması’nı iOS ve Android cep telefonlarına indirmek için aşağıdaki linklerden uygun olanına tıklayabilirsiniz.

Biz,
300 Kişilik Deneyimli Bir Ekip,
Sizin için ODTÜ Teknokent’te
Gece Gündüz Çalışıyoruz!

Kişiselleştirilmiş Akıllı Çalışma Sistemiyle Adım Adım Hedefe Ulaştırır

Akıllı soru bankası Vitamin LGS, kişiye özel hedef odaklı bir çalışma planı sunar. Öğrenci, kazanmak istediği liseyi belirler. Yıl boyunca katıldığı deneme sınavlarından aldığı puanlarla hedefine ne kadar yaklaştığını takip eder.

Vitamin LGS’de derslerdeki konular öğrencinin sırayla tamamlaması gereken “Adım”lara ayrılmıştır. Hızlı bir hatırlama ihtiyacını karşılamak amacıyla “Hazırlık Adımı” olarak her konuda önemli noktaların vurgulandığı özet anlatımlar da yer alır. Öğrenci çözdüğü her soruda Vitamin LGS’nin akıllı sistemi tarafından değerlendirilir. Yapamadığı sorularda o soru tipinin alternatifleri karşısına çıkarılır, soruların çözüm videolarını izlemeye yönlendirilir. Etkileşimli öğretmen konu anlatımları ve Vitamin içeriklerinden faydalanarak öğrencinin konuları sıfırdan öğrenmesi ve eksiklerini tamamlaması sağlanır.

Öğrenciyi yalnız bırakmayan ve her adımında ona özel yönlendirmeler sunan bu eğitsel yaklaşım, herhangi bir yönlendirici olmaksızın kişiselleştirilmiş bir çalışma sistemiyle öğrencinin adım adım hedefine ulaşmasını sağlar.

Beceri Temelli Soruları Çözme Kabiliyeti Kazandırır

Beceri temelli sorular, öğrencilerin yalnızca konu bilgisini ölçmeyi hedeflemeyen aynı zamanda okuduğunu anlama, yorumlama ve mantıksal düşünme gibi farklı bilişsel süreçlerden geçmelerini hedefleyen sorulardır. Bu nedenle, beceri temelli soruları çözebilme kabiliyeti kazanması için öğrencinin çok sayıda soru çözerek pratik yapması, deneme sınavlarıyla gerçek sınav deneyimi yaşaması ve hedefine yönelik olarak eksiklerini adım adım tamamlayarak çalışması gerekir.

Vitamin LGS’de alanında uzman eğitimcilerin hazırladığı binlerce beceri temelli soru, MEB örnek soruları ve geçmiş yıllarda yapılan LGS’lerde çıkan sorular bir aradadır. Öğrenci, bu sorularla pratik yaptıkça soru çözmede ustalaşır.

Eksiklerini Tamamlamak için Yönlendirir

LGS’ye çalışırken öğrencinin eksiklerini görerek ve bunları tamamlayarak akıllı yönlendirmelerle ilerlemesi çok önemlidir.

Çalışma raporları, öğrencinin konu bazlı eksik analizini ayrıntılı bir şekilde gösterir. Öğrenci, yanlışlarına ve boş bıraktığı sorulara göre soruların çözüm videolarını izledikten sonra ilgili etkileşimli öğretmen konu anlatımlarına yönlendirilir. Tıpkı bir öğretmenle ders işliyormuş gibi videoda karşısına çıkan soruları çözerek konuyu pekiştirir, sorunun çözümünü öğretmen anlatımıyla dinleyebilir. Ayrıca farklı dijital içeriklere yönlendirilerek konuyu eksiksiz öğrenir.

Öğrenci, “Adım”daki çalışmasını tamamladığında performansına göre takıldığı yerlerle ilgili özet konu anlatımlarına çalışabilir, “Adım”da yapamadığı soruların bilgi ve becerilerinden oluşan telafi sorularını çözebilir.

Vitamin LGS’de hiçbir soru çözümsüz kalmaz. Her sorunun çözümü ayrıntılı bir şekilde yazılı veya videolu olarak öğrencinin karşısına gelir.

Deneme Sınavları Gerçek Sınav Deneyimi Yaşatır

Öğrencinin gerçek sınav deneyimi kazanması ve hedefine yönelik eksiklerini görüp tamamlayabilmesi için deneme sınavlarına katılması kritik önem taşır.

Yıl boyunca uygulanacak olan 10 Vitamin LGS Deneme Sınavı’yla öğrenci, hem MEB kriterlerine uygun hesaplamalarla puanını hem de hedefine yakınlığını görür. Vitamin LGS Deneme Sınavları’nın tamamı, merkezî sınavdaki sorular ile yüksek benzerliğe sahip sorulardan oluşur.

Öğrenci, deneme sınavı sonrası sunulan detaylı raporlarla hangi derslere ve konulara ağırlık vermesi gerektiğini görerek çalışmalarına devam eder, eksiklerini zamanında tamamlar ve gerçek sınav deneyimi kazanır.

Öğrenciyi Yönlendiren Adım Kartları ve Basılı Kaynaklar Bütünsel Bir Çözüm Sunar

Matematik, Fen Bilimleri ve Türkçe dersleri için hazırlanan Adım Kartları, standart soru bankalarından farklı olarak her bir soruda verdiği cevaba göre öğrenciyi yönlendirir ve farklı tasarımıyla öğrencilerin kâğıt üzerinde soru çözme, çizim ve işlem yapma ihtiyacını karşılar. Vitamin LGS veya Vitamin LGS Cep Uygulaması’yla birlikte kullanılan Adım Kartları, öğrenciye özel yönlendirmeler yaparak konuları adım adım tamamlamasını sağlar.

Vitamin LGS’nin basılı kaynakları ise sınava hazırlıkta en çok tercih edilen soru bankaları, ders denemeleri, kamp kitapları ve basılı deneme sınavlarından oluşur. Basılı kaynakların tamamı Vitamin LGS’nin akıllı sistemiyle uyumludur. Bu kitaplardaki her bir sorunun Vitamin LGS’ye özel, detaylı anlatımları içeren çözüm videoları sadece Vitamin LGS’de bulunur. Böylece öğrenci sınavda karşısına çıkabilecek tüm soru tiplerine hâkim olur.

 

Ayrıntılı Raporlarla Kesintisiz Performans Takibi Yapar

Sınava hazırlık sürecinde doğru kararlar alınabilmesi için öğrencinin performansının değerlendirilmesine ve ayrıntılı bir şekilde raporlanmasına ihtiyaç duyulur. Sebit’in 30 yılı aşkın uluslararası araştırma geliştirme deneyimiyle geliştirdiği Vitamin LGS, her bir öğrencinin gelişim durumunu ve hedefe yakınlığını akıllı öneri sistemi sayesinde ayrıntılarıyla raporlar. Öğrenciye deneme sınavlarındaki performansını, derslerdeki çalışma durumunu ve hangi konuda ne kadar eksiği olduğunu takip edebilme olanağı sunar.

Çalışma Raporu
Bu rapor sayesinde öğrenci, derslerde yaptığı çalışmaların özetini haftalık olarak takip edebilir. Haftalık çözdüğü soru sayısını, hem çözmesi gereken soru sayısı ile hem de diğer kullanıcıların çözdüğü ortalama soru sayıları ile karşılaştırabilir. Bu bilgiler, öğrencinin çalışma temposunu belirleyebilmesi ve motivasyonunu artırması açısından önemlidir. Veli de bu raporda öğrencinin ders ve konu özelinde performansını bütünsel olarak görebilir.  

Deneme Sınavı Raporu
Bu raporda öğrencinin her bir deneme sınavından aldığı puan, hedefine yakınlığı ile ilişkilendirilir. İlk girdiği deneme sınavından başlayarak tüm deneme sınavlarındaki performansı aldığı puanlar ve dersler bazında raporlanır. Öğrencinin Türkiye sıralaması ve sınava giren tüm öğrencilerin ders bazında başarı yüzdeleri karşılaştırmalı olarak verilir. Veli de bu raporda öğrencinin ders ve konu özelinde performansını bütünsel olarak görebilir.  

LGS 2022 hazırlık sürecinde öğrencilerin yanındayız!
En iyi LGS kitapları için doğru yerdesiniz. LGS hazırlık programı ihtiyacı için Vitamin LGS kapsamlı bir eğitim çözümüdür. LGS online kurs ile öğrenciler ihtiyaç duydukları konuları çalışırlar. LGS soruları ile yüksek benzerlikteki 8. sınıf beceri temelli sorulardan oluşan LGS online deneme sınavları ve LGS deneme seti gerçek sınav deneyimi yaşatır.
Vitamin LGS kitapları en iyi 8. sınıf kitapları olarak öğrencilere sunulmaktadır.
Vitamin LGS Eğitim Seti, 8. sınıf LGS online kurs ve LGS hazırlık kursu ihtiyacını LGS kaynak kitap, LGS soru bankası, LGS test kitabı, LGS hazırlık kitapları ve LGS denemeleriyle karşılar, öğrencilerin tam donanımlı bir LGS hazırlık setiyle sınava hazırlanmalarını sağlar. Vitamin LGS fark yaratan özellikleriyle “LGS En İyi Yayınlar” kategorisinde yer alır.

Paketi İncele Sizi Arayalım