Vitamin Kitapları’nın Benzersiz Dijital Dünyası

1. Dijital Kitap

Dijital kitapla öğrenci; konu anlatımları, etkinlikler ve sınavlara hızlıca ulaşır. Çalıştığı sayfalara "Bu sayfaya çalıştım" işareti koyarak kaldığı yerden, planlı bir şekilde çalışmalarını sürdürebilir ve kitabını tamamlama durumunu takip edebilir. Ayrıca soruların cevaplarını dijital kitabında işaretleyerek cevaplarını kontrol edebilir ve sınav öncesi hata yaptığı soruları tekrar inceleyebilir.

2. Etkileşimli Öğretmen Konu Anlatım Videoları

Etkileşimli öğretmen konu anlatım videoları, öğrencinin tıpkı bir öğretmenle ders çalışıyormuş gibi dersi takip edebileceği videolardır. Etkileşimli öğretmen anlatımlarıyla öğrenci; alanında uzman öğretmenlerin konu anlatımlarını dinleyebilir, anlatımın uygun yerlerinde karşısına gelen soruları çözerek konuyu pekiştirebilir, ardından soruların çözümlerini öğretmenlerin anlatımlarından dinleyebilir, video ve etkileşim gibi farklı dijital içeriklere de ulaşarak konuyu kalıcı öğrenir.

3. Testler ve Alıştırmalar

Öğrencinin konuları bitirdikten sonra kitaplardaki karekodlarla veya Vitamin Dijital üzerinden ulaşabileceği sınavlardır. Öğrencinin konuyu ne kadar kavradığını ölçer, akıllı sistemi sayesinde öğrencinin eksikliklerini belirler, öğrenciye özel testler ve eksik listesi oluşturur. Böylece öğrenci, tüm konularda eksiklerini kapatarak ilerler.

Öğrenci, konudaki tüm testleri çözerek eksiklerini giderdiğinde kendini yeniden değerlendirmesi için ona özel sunulan “Kilitli Testler”e ulaşır. Böylece konulardaki performansını artırır.

4. Öğrenciye Özel Eksiklerim Sayfası

Öğrenci soru çözdükçe yapılan detaylı eksik analizleri sonucunda kişiye özel “Eksiklerim Sayfası” hazırlanır. Böylece konuların tümüne çalışmasına gerek kalmadan öğrenci, doğrudan ihtiyacı olan en küçük bilgi parçasına ulaşır ve tüm eksiklerini tamamlar.

5. “Yazılıya Hazır mıyım?” Özelliği

“Yazılıya Hazır mıyım?” özelliğiyle öğrencinin konu tamamlama durumu ve testlerdeki performansı belirlenerek yazılıya hazır olup olmadığı analiz edilir. Öğrenci yazılıya hazır değilse eksiklerini gidermeye ya da konu testlerini çözmeye yönlendirilir.

6. Etkileşimli Alıştırmalar

Öğrencinin öğrendiği kavramları farklı tipte sorularla pekiştirme imkânı sunan alıştırmalardır. Etkileşimli alıştırmalarda öğrencinin konu üzerine kendisinin denemeler yapması istenir ve bu denemelere geri bildirimler verilir. Öğrenci, bu geri bildirimlerle konuyu gözlemleyerek kavrar ve eksiksiz öğrenir.

7. Animatif Anlatımlar 

Bir konuyla ilgili bilgileri gerçek hayattan örnekler, hikâyeler ve yaşanmış olaylar üzerinden öğrencinin yaşına uygun ve ilgi çekici görsellerle anlatan animasyonlardır. Animatif anlatımlar, öğrencinin ilgisini artırır ve konuyla ilgili tüm kavramları kalıcı bir şekilde öğrenmesini sağlar.

8. İnteraktif Keşfetme Etkinlikleri 

Ev ortamında gerçekleşmesi mümkün olmayan deney ve gözlemlerin gerçek ortamındaymış gibi yapılmasına imkân veren, öğrenciyi bazen bir laboratuvara bazen bir ormana bazen de farklı gezegenlere götürerek görsel ispatlarla bilgiyi keşfetmesini sağlayan içeriklerdir. Bu etkinlikler öğrenciyi kendiliğinden öğrenme sürecine dâhil eder, konuları neden-sonuç ilişkisinde kavramasını destekler.

9. 3 Boyutlu Objeler 

Gerçek yaşamda gözlem yapılması zor konuları etkileşimli bir ortamda gözlemleyebilme olanağı sunan içeriklerdir. 3D objeler; herhangi bir geometrik şekli, yapıyı, biyolojik bir olayı, vücudumuzdaki sistemleri, organları ve soyut kavramları tüm boyutlarıyla gözlemleme fırsatı sunar.

Sürükleyici Ders Kitapları
Vitamin Kitapları'yla kitap kategorilerinde yepyeni bir başlık açtık: Sürükleyici Ders Kitapları. Bir yenisi yapılana kadar bu başlık altında tekiz! Her biri zengin ve bütünsel bir öğrenme deneyimi olan Vitamin Kitapları’ndaki eğitsel ve pedagojik anlamda güvenilir içeriklerle öğrenciyi “yakalayıp”, onu keşfederek öğrenmeye yönlendiriyoruz.
Kitapların Kapsadığı Üniteler
Kitapların kapsadığı üniteleri görmek için tıklayınız.
Matematik
Türkçe
Fen Bilimleri
5. Sınıflar için Vitamin Kitapları
4. sınıftan 5. sınıfa geçen öğrenciler, 5. sınıf dersleri için Vitamin Kitapları’nı 5. sınıf hazırlık kitabı olarak kullanabilir ve kitaplarda yer alan testleri 5. sınıf hazırlık testleri olarak çözebilirler. Öğrencilerin konuları rahatlıkla kavrayabilmesini sağlayan, 5. sınıf konu anlatım kitaplarından oluşan 5. sınıf eğitim seti çok boyutlu bir öğrenme ortamı sunar. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri ders kitapları öğrencilerin 5. sınıf tüm dersler kitabı ihtiyacına yönelik hazırlanmıştır. 5. sınıf kitap seti içeriğinde bulunan beceri temelli sorular, 5. sınıf konu anlatımı videoları ve alıştırmalar 5. sınıf soru bankası ve 5. sınıf yardımcı kitap gereksinimini karşılamaktadır. 4. sınıftan 5. sınıfa geçen öğrenciler, yaz tatilinde 5. sınıf konularına hazırlık için Vitamin Kitapları’nı 5. sınıf tatil kitabı olarak da kullanabilirler. Vitamin Kitapları 5. sınıf kaynak kitap olarak eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin yanındadır.
6. Sınıflar için Vitamin Kitapları
5. sınıftan 6. sınıfa geçen öğrenciler, 6. sınıf dersleri için Vitamin Kitapları’nı 6. sınıf hazırlık kitabı olarak kullanabilir ve kitaplarda yer alan testleri 6. sınıf hazırlık testleri olarak çözebilirler. Öğrencilerin konuları rahatlıkla kavrayabilmesini sağlayan, 6. sınıf konu anlatım kitaplarından oluşan 6. sınıf eğitim seti çok boyutlu bir öğrenme ortamı sunar. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri ders kitapları öğrencilerin 6. sınıf tüm dersler kitabı ihtiyacına yönelik hazırlanmıştır. 6. sınıf kitap seti içeriğinde bulunan beceri temelli sorular, 6. sınıf konu anlatımı videoları ve alıştırmalar 6. sınıf soru bankası ve 6. sınıf yardımcı kitap gereksinimini karşılamaktadır. 5. sınıftan 6. sınıfa geçen öğrenciler, yaz tatilinde 6. sınıf konularına hazırlık için Vitamin Kitapları’nı 6. sınıf tatil kitabı olarak da kullanabilirler. Vitamin Kitapları 6. sınıf kaynak kitap olarak eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin yanındadır.
7. Sınıflar için Vitamin Kitapları
6. sınıftan 7. sınıfa geçen öğrenciler, 7. sınıf dersleri için Vitamin Kitapları’nı 7. sınıf hazırlık kitabı olarak kullanabilir ve kitaplarda yer alan testleri 7. sınıf hazırlık testleri olarak çözebilirler. Öğrencilerin konuları rahatlıkla kavrayabilmesini sağlayan, 7. sınıf konu anlatım kitaplarından oluşan 7. sınıf eğitim seti çok boyutlu bir öğrenme ortamı sunar. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri ders kitapları öğrencilerin 7. sınıf tüm dersler kitabı ihtiyacına yönelik hazırlanmıştır. 7. sınıf kitap seti içeriğinde bulunan beceri temelli sorular, 7. sınıf konu anlatımı videoları ve alıştırmalar 7. sınıf soru bankası ve 7. sınıf yardımcı kitap gereksinimini karşılamaktadır. 6. sınıftan 7. sınıfa geçen öğrenciler, yaz tatilinde 7. sınıf konularına hazırlık için Vitamin Kitapları’nı 7. sınıf tatil kitabı olarak da kullanabilirler. Vitamin Kitapları 7. sınıf kaynak kitap olarak eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin yanındadır.
8. Sınıflar için Vitamin Kitapları
En iyi 8. sınıf kitapları için doğru yerdesiniz. 7. sınıftan 8. sınıfa geçen öğrenciler, 8. sınıf dersleri için Vitamin Kitapları’nı 8. sınıf hazırlık kitabı olarak kullanabilir ve kitaplarda yer alan testleri 8. sınıf hazırlık testleri olarak çözebilirler. Öğrencilerin konuları rahatlıkla kavrayabilmesini sağlayan, 8. sınıf konu anlatım kitaplarından oluşan 8. sınıf eğitim seti çok boyutlu bir öğrenme ortamı sunar. Böylece, öğrencilerin 8. sınıf hazırlık program arayışları ve 8. sınıf hazırlık kitapları gereksinimleri karşılanır. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri ders kitapları öğrencilerin 8. sınıf tüm dersler kitabı ihtiyacına yönelik hazırlanmıştır. Vitamin Kitapları en iyi 8. sınıf kitapları olarak öğrencilere sunulmaktadır. 8.sınıf kitap seti içeriğinde bulunan beceri temelli sorular, 8. sınıf konu anlatımı videoları ve alıştırmalar 8. sınıf test kitabı, 8. sınıf soru bankası ve 8. sınıf yardımcı kitap gereksinimini karşılamaktadır. 7. sınıftan 8. sınıfa geçen öğrenciler, yaz tatilinde 8. sınıf konuları hazırlığı için Vitamin Kitapları’nı 8. sınıf tatil kitabı olarak da kullanabilirler. Öğrencilerin online eğitim gereksinimi aynı zamanda 8. sınıf online deneme ve 8. sınıf online kurs ihtiyacı da bu çok boyutlu öğrenme ortamında karşılanır. Vitamin Kitapları 8. sınıf kaynak kitap olarak eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin yanındadır.

LGS Nedir?

“LGS nedir, LGS kaçıncı sınıf öğrencileri içindir?” soruları son dönemlerde sıklıkla merak edilen konular arasında yer alıyor. LGS yani Liselere Geçiş Sınavı, ülkemizde 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı itibarıyla uygulanmaya başlanan ilköğretimden ortaöğretime geçiş sınavıdır. LGS; 8. sınıf öğretim programı esas alınarak hazırlanan, beceri temelli yeni nesil sorulardan oluşan, akıl yürütme, problem çözme, analiz etme gibi becerileri ölçen bir sınavdır.

LGS Nasıl Bir Sınavdır?

LGS sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerine iki oturum hâlinde, 6 temel ders için (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi) beceri temelli sorulardan oluşan bir sınav uygulanır. Öğrenciler sınava hazırlanırken en çok “LGS çıkacak konular” aramasını yapmaktadır. LGS’de çıkacak konular belirlenirken 8. sınıf öğretim programı esas alınır.Sınavın sözel bölümü sabah oturumunda uygulanır ve 50 sorudan oluşur. Öğlen uygulanan sayısal bölümdeyse 40 soru bulunur.Sözel bölüm için ayrılan süre 75 dakika, sayısal bölüm için ayrılan süre 80 dakikadır.LGS’de belirli bir başarı eşiğine ulaşamayan öğrenciler adrese dayalı, merkezî sınavla öğrenci almayan okullar arasından tercih yapabilmektedir. LGS’ye girmek zorunlu değildir.

LGS 2022 Ne Zaman?

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı ve bu yıl 5. kez düzenlenecek olan LGS 2022, 5 Haziran 2022 tarihinde yapılacaktır. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavın birinci oturumu saat 09.30’da, ikinci oturumu 11.30’da başlayacaktır.

LGS için Hangi Kaynak Yayınlar Alınmalı?

Sınavda başarılı olmayı ve iyi bir lisede okumayı hedefleyen öğrenciler için 8. Sınıf LGS en iyi yayınlarını seçmek oldukça önemlidir. En iyi LGS kitapları ile ders çalışarak hedefine ulaşmak isteyenler, yardımcı kaynak satın alırken yeni nesil soru tarzına yer veren, yeni müfredata uygun kaynak seçimi yapmaya özen göstermelidir.LGS hazırlık kitapları tavsiyesi isteyenler için Vitamin LGS Süper Set ürünü en kapsamlı kaynaktır. Vitamin LGS fark yaratan özellikleriyle “LGS En İyi Yayınlar” kategorisinde yer alır.LGS’ye hazırlıkta en çok tercih edilen soru bankaları ve öğrenciyi eksiksiz öğrenme için yönlendiren Adım Kartları da bu setin içerisindedir.

Vitamin LGS Süper Set Nedir?

“LGS En İyi Yayınlar” arasında yer alan Vitamin LGS Süper Set, öğrencilerin sınavda çıkan soruları çözebilmeleri ve hedeflerine ulaşabilmeleri için gerekli üst düzey becelerileri kazandıran LGS hazırlık programıdır. LGS online kurs ile öğrenciler ihtiyaç duydukları konuları çalışırlar.Vitamin LGS Süper Set, dijtal sistemden ve basılı yayınlardan oluşur. Vitamin LGS hazırlık seti içerisinde;•10 binden fazla beceri temelli yeni nesil soru ve çözüm videoları, •Yüzlerce videolu anlatım,•Binlerce MEB örnek sorusu ve LGS çıkmış sorular,•Hedefe göre performans gösteren 10 LGS online deneme, 3 LGS basılı deneme sınavı •Performans takip sistemi,•Veli bilgilendirme raporları,•Eksikleri tamamlamaya yönelik kişiye özel akıllı çalışma sistemi ve •Matematikte pratiklik kazandıran “Aynı Tipte Soru Getir” özelliği yer alır. Diijital özelliklere ek olarak Vitamin LGS eğitim seti içerisinde; •Soru bankaları, ders denemeleri, kamp kitapları ve deneme sınavı kitaplarndan oluşan 13 kitap ve • Matematik, Türkçe ve Fen Bilimleri dersleri için 14 Adım Kartı Seti bulunur.

Vitamin LGS 2022 Hazırlık Programı

LGS’de başarılı olması için öğrencinin eksiklerine, hedefine göre özel olarak hazırlanmış bir programla çalışması çok önemlidir. Bu program dâhilinde konuları kavramanın yanı sıra sınavda çıkacak soruları çözebilecek üst düzey becerilere de sahip olmak gerekir. LGS hazırlık programı ihtiyacı için Vitamin LGS kapsamlı bir eğitim çözümüdür.Vitamin LGS 2022 hazırlık programıyla düzenli bir biçimde çalışan öğrenciler hedeflerine kolaylıkla ulaşabilirler.Kişiye özel hedef odaklı bir çalışma planı sunan akıllı soru bankası Vitamin LGS’yle öğrenci öncelikle kazanmak istediği liseyi belirler. Yıl boyunca katıldığı deneme sınavlarından aldığı puanlarla hedefine ne kadar yaklaştığını takip eder. Ayrıca öğrenci, Vitamin LGS’nin akıllı sisteminde eksiklerini görür ve bunları akıllı yönlendirmelerle tamamlar.Öğrenci, hedef odaklı çalışma planı içerisinde katıldığı LGS denemelerinden aldığı puanlarla hedefine ne kadar yaklaştığını görür. İstediği zaman hedef okulunu değiştirebilir.Dijital sistemde yer alan 10 Vitamin LGS Deneme Sınavı’ndaki sorular, merkezî sınavdaki sorular ile yüksek benzerliğe sahiptir. LGS deneme sınavı soruları PDF olarak indirilebilir, çıktısı alınarak kâğıt üzerinde de çözülebilir.Vitamin LGS Süper Set’le öğrencinin gerçek sınav deneyimi yaşaması ve sınava eksiksiz hazırlanması için gerekli olan tüm ayrıntılar düşünülmüştür.

Vitamin LGS Süper Set Fiyat

Vitamin LGS Süper Set fiyat ve paket detaylarını web sitemizden inceleyebilirsiniz. Satın alma işleminin hemen ardından dijital içerikler kullanımınıza açılacaktır. Basılı yayınlar da 3 -4 iş günü içerisinde ücretsiz kargoyla adresinize gönderilecektir. Vitamin LGS Süper Set’le ilgili aklınıza takılan her konuda 444 99 94 numaralı Vitamin Destek Hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

LGS Nedir?

“LGS nedir, LGS kaçıncı sınıf öğrencileri içindir?” soruları son dönemlerde sıklıkla merak edilen konular arasında yer alıyor. LGS yani Liselere Geçiş Sınavı, ülkemizde 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı itibarıyla uygulanmaya başlanan ilköğretimden ortaöğretime geçiş sınavıdır. LGS; 8. sınıf öğretim programı esas alınarak hazırlanan, beceri temelli yeni nesil sorulardan oluşan, akıl yürütme, problem çözme, analiz etme gibi becerileri ölçen bir sınavdır.

LGS Nasıl Bir Sınavdır?

LGS sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerine iki oturum hâlinde, 6 temel ders için (Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi) beceri temelli sorulardan oluşan bir sınav uygulanır. Öğrenciler sınava hazırlanırken en çok “LGS çıkacak konular” aramasını yapmaktadır. LGS’de çıkacak konular belirlenirken 8. sınıf öğretim programı esas alınır.Sınavın sözel bölümü sabah oturumunda uygulanır ve 50 sorudan oluşur. Öğlen uygulanan sayısal bölümdeyse 40 soru bulunur.Sözel bölüm için ayrılan süre 75 dakika, sayısal bölüm için ayrılan süre 80 dakikadır.LGS’de belirli bir başarı eşiğine ulaşamayan öğrenciler adrese dayalı, merkezî sınavla öğrenci almayan okullar arasından tercih yapabilmektedir. LGS’ye girmek zorunlu değildir.

LGS 2022 Ne Zaman?

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı ve bu yıl 5. kez düzenlenecek olan LGS 2022, 5 Haziran 2022 tarihinde yapılacaktır. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavın birinci oturumu saat 09.30’da, ikinci oturumu 11.30’da başlayacaktır.

LGS için Hangi Kaynak Yayınlar Alınmalı?

Sınavda başarılı olmayı ve iyi bir lisede okumayı hedefleyen öğrenciler için 8. Sınıf LGS en iyi yayınlarını seçmek oldukça önemlidir. En iyi LGS kitapları ile ders çalışarak hedefine ulaşmak isteyenler, yardımcı kaynak satın alırken yeni nesil soru tarzına yer veren, yeni müfredata uygun kaynak seçimi yapmaya özen göstermelidir.LGS hazırlık kitapları tavsiyesi isteyenler için Vitamin Dijital ürünü en kapsamlı kaynaktır. Vitamin LGS fark yaratan özellikleriyle “LGS En İyi Yayınlar” kategorisinde yer alır.LGS’ye hazırlıkta en çok tercih edilen soru bankaları ve öğrenciyi eksiksiz öğrenme için yönlendiren Adım Kartları da bu setin içerisindedir.

Vitamin LGS Süper Set Nedir?

“LGS En İyi Yayınlar” arasında yer alan Vitamin LGS Süper Set, öğrencilerin sınavda çıkan soruları çözebilmeleri ve hedeflerine ulaşabilmeleri için gerekli üst düzey becelerileri kazandıran LGS hazırlık programıdır. LGS online kurs ile öğrenciler ihtiyaç duydukları konuları çalışırlar.Vitamin LGS Süper Set, dijtal sistemden ve basılı yayınlardan oluşur. Vitamin LGS hazırlık seti içerisinde;•10 binden fazla beceri temelli yeni nesil soru ve çözüm videoları, •Yüzlerce videolu anlatım,•Binlerce MEB örnek sorusu ve LGS çıkmış sorular,•Hedefe göre performans gösteren 10 LGS online deneme, 3 LGS basılı deneme sınavı •Performans takip sistemi,•Veli bilgilendirme raporları,•Eksikleri tamamlamaya yönelik kişiye özel akıllı çalışma sistemi ve •Matematikte pratiklik kazandıran “Aynı Tipte Soru Getir” özelliği yer alır. Diijital özelliklere ek olarak Vitamin LGS eğitim seti içerisinde; •Soru bankaları, ders denemeleri, kamp kitapları ve deneme sınavı kitaplarndan oluşan 13 kitap ve • Matematik, Türkçe ve Fen Bilimleri dersleri için 14 Adım Kartı Seti bulunur.

Vitamin LGS 2022 Hazırlık Programı

LGS’de başarılı olması için öğrencinin eksiklerine, hedefine göre özel olarak hazırlanmış bir programla çalışması çok önemlidir. Bu program dâhilinde konuları kavramanın yanı sıra sınavda çıkacak soruları çözebilecek üst düzey becerilere de sahip olmak gerekir. LGS hazırlık programı ihtiyacı için Vitamin LGS kapsamlı bir eğitim çözümüdür.Vitamin LGS 2022 hazırlık programıyla düzenli bir biçimde çalışan öğrenciler hedeflerine kolaylıkla ulaşabilirler.Kişiye özel hedef odaklı bir çalışma planı sunan akıllı soru bankası Vitamin LGS’yle öğrenci öncelikle kazanmak istediği liseyi belirler. Yıl boyunca katıldığı deneme sınavlarından aldığı puanlarla hedefine ne kadar yaklaştığını takip eder. Ayrıca öğrenci, Vitamin LGS’nin akıllı sisteminde eksiklerini görür ve bunları akıllı yönlendirmelerle tamamlar.Öğrenci, hedef odaklı çalışma planı içerisinde katıldığı LGS denemelerinden aldığı puanlarla hedefine ne kadar yaklaştığını görür. İstediği zaman hedef okulunu değiştirebilir.Dijital sistemde yer alan 10 Vitamin LGS Deneme Sınavı’ndaki sorular, merkezî sınavdaki sorular ile yüksek benzerliğe sahiptir. LGS deneme sınavı soruları PDF olarak indirilebilir, çıktısı alınarak kâğıt üzerinde de çözülebilir.Vitamin LGS Süper Set’le öğrencinin gerçek sınav deneyimi yaşaması ve sınava eksiksiz hazırlanması için gerekli olan tüm ayrıntılar düşünülmüştür.

Vitamin LGS Süper Set Fiyat

Vitamin LGS Süper Set fiyat ve paket detaylarını web sitemizden inceleyebilirsiniz. Satın alma işleminin hemen ardından dijital içerikler kullanımınıza açılacaktır. Basılı yayınlar da 3 -4 iş günü içerisinde ücretsiz kargoyla adresinize gönderilecektir. Vitamin LGS Süper Set’le ilgili aklınıza takılan her konuda 444 99 94 numaralı Vitamin Destek Hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.