Vitamin Kitapları’nın Benzersiz Dijital Dünyası

1. Dijital Kitap

Dijital kitapla öğrenci; konu anlatımları, etkinlikler ve sınavlara hızlıca ulaşır. Çalıştığı sayfalara "Bu sayfaya çalıştım" işareti koyarak kaldığı yerden, planlı bir şekilde çalışmalarını sürdürebilir ve kitabını tamamlama durumunu takip edebilir. Ayrıca soruların cevaplarını dijital kitabında işaretleyerek cevaplarını kontrol edebilir ve sınav öncesi hata yaptığı soruları tekrar inceleyebilir.

2. Etkileşimli Öğretmen Konu Anlatım Videoları

Etkileşimli öğretmen konu anlatım videoları, öğrencinin tıpkı bir öğretmenle ders çalışıyormuş gibi dersi takip edebileceği videolardır. Etkileşimli öğretmen anlatımlarıyla öğrenci; alanında uzman öğretmenlerin konu anlatımlarını dinleyebilir, anlatımın uygun yerlerinde karşısına gelen soruları çözerek konuyu pekiştirebilir, ardından soruların çözümlerini öğretmenlerin anlatımlarından dinleyebilir, video ve etkileşim gibi farklı dijital içeriklere de ulaşarak konuyu kalıcı öğrenir.

3. Testler ve Alıştırmalar

Öğrencinin konuları bitirdikten sonra kitaplardaki karekodlarla veya Vitamin Dijital üzerinden ulaşabileceği sınavlardır. Öğrencinin konuyu ne kadar kavradığını ölçer, akıllı sistemi sayesinde öğrencinin eksikliklerini belirler, öğrenciye özel testler ve eksik listesi oluşturur. Böylece öğrenci, tüm konularda eksiklerini kapatarak ilerler.

Öğrenci, konudaki tüm testleri çözerek eksiklerini giderdiğinde kendini yeniden değerlendirmesi için ona özel sunulan “Kilitli Testler”e ulaşır. Böylece konulardaki performansını artırır.

4. Öğrenciye Özel Eksiklerim Sayfası

Öğrenci soru çözdükçe yapılan detaylı eksik analizleri sonucunda kişiye özel “Eksiklerim Sayfası” hazırlanır. Böylece konuların tümüne çalışmasına gerek kalmadan öğrenci, doğrudan ihtiyacı olan en küçük bilgi parçasına ulaşır ve tüm eksiklerini tamamlar.

5. “Yazılıya Hazır mıyım?” Özelliği

“Yazılıya Hazır mıyım?” özelliğiyle öğrencinin konu tamamlama durumu ve testlerdeki performansı belirlenerek yazılıya hazır olup olmadığı analiz edilir. Öğrenci yazılıya hazır değilse eksiklerini gidermeye ya da konu testlerini çözmeye yönlendirilir.

6. Etkileşimli Alıştırmalar

Öğrencinin öğrendiği kavramları farklı tipte sorularla pekiştirme imkânı sunan alıştırmalardır. Etkileşimli alıştırmalarda öğrencinin konu üzerine kendisinin denemeler yapması istenir ve bu denemelere geri bildirimler verilir. Öğrenci, bu geri bildirimlerle konuyu gözlemleyerek kavrar ve eksiksiz öğrenir.

7. Animatif Anlatımlar 

Bir konuyla ilgili bilgileri gerçek hayattan örnekler, hikâyeler ve yaşanmış olaylar üzerinden öğrencinin yaşına uygun ve ilgi çekici görsellerle anlatan animasyonlardır. Animatif anlatımlar, öğrencinin ilgisini artırır ve konuyla ilgili tüm kavramları kalıcı bir şekilde öğrenmesini sağlar.

8. İnteraktif Keşfetme Etkinlikleri 

Ev ortamında gerçekleşmesi mümkün olmayan deney ve gözlemlerin gerçek ortamındaymış gibi yapılmasına imkân veren, öğrenciyi bazen bir laboratuvara bazen bir ormana bazen de farklı gezegenlere götürerek görsel ispatlarla bilgiyi keşfetmesini sağlayan içeriklerdir. Bu etkinlikler öğrenciyi kendiliğinden öğrenme sürecine dâhil eder, konuları neden-sonuç ilişkisinde kavramasını destekler.

9. 3 Boyutlu Objeler 

Gerçek yaşamda gözlem yapılması zor konuları etkileşimli bir ortamda gözlemleyebilme olanağı sunan içeriklerdir. 3D objeler; herhangi bir geometrik şekli, yapıyı, biyolojik bir olayı, vücudumuzdaki sistemleri, organları ve soyut kavramları tüm boyutlarıyla gözlemleme fırsatı sunar.

Sürükleyici Ders Kitapları
Vitamin Kitapları'yla kitap kategorilerinde yepyeni bir başlık açtık: Sürükleyici Ders Kitapları. Bir yenisi yapılana kadar bu başlık altında tekiz! Her biri zengin ve bütünsel bir öğrenme deneyimi olan Vitamin Kitapları’ndaki eğitsel ve pedagojik anlamda güvenilir içeriklerle öğrenciyi “yakalayıp”, onu keşfederek öğrenmeye yönlendiriyoruz.
Kitapları İnceleyin!
Kitapların Kapsadığı Üniteler
Kitapların kapsadığı üniteleri görmek için tıklayınız.
Matematik
Türkçe
Fen Bilimleri
5. Sınıflar için Vitamin Kitapları
4. sınıftan 5. sınıfa geçen öğrenciler, 5. sınıf dersleri için Vitamin Kitapları’nı 5. sınıf hazırlık kitabı olarak kullanabilir ve kitaplarda yer alan testleri 5. sınıf hazırlık testleri olarak çözebilirler. Öğrencilerin konuları rahatlıkla kavrayabilmesini sağlayan, 5. sınıf konu anlatım kitaplarından oluşan 5. sınıf eğitim seti çok boyutlu bir öğrenme ortamı sunar. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri ders kitapları öğrencilerin 5. sınıf tüm dersler kitabı ihtiyacına yönelik hazırlanmıştır. 5. sınıf kitap seti içeriğinde bulunan beceri temelli sorular, 5. sınıf konu anlatımı videoları ve alıştırmalar 5. sınıf soru bankası ve 5. sınıf yardımcı kitap gereksinimini karşılamaktadır. 4. sınıftan 5. sınıfa geçen öğrenciler, yaz tatilinde 5. sınıf konularına hazırlık için Vitamin Kitapları’nı 5. sınıf tatil kitabı olarak da kullanabilirler. Vitamin Kitapları 5. sınıf kaynak kitap olarak eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin yanındadır.
6. Sınıflar için Vitamin Kitapları
5. sınıftan 6. sınıfa geçen öğrenciler, 6. sınıf dersleri için Vitamin Kitapları’nı 6. sınıf hazırlık kitabı olarak kullanabilir ve kitaplarda yer alan testleri 6. sınıf hazırlık testleri olarak çözebilirler. Öğrencilerin konuları rahatlıkla kavrayabilmesini sağlayan, 6. sınıf konu anlatım kitaplarından oluşan 6. sınıf eğitim seti çok boyutlu bir öğrenme ortamı sunar. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri ders kitapları öğrencilerin 6. sınıf tüm dersler kitabı ihtiyacına yönelik hazırlanmıştır. 6. sınıf kitap seti içeriğinde bulunan beceri temelli sorular, 6. sınıf konu anlatımı videoları ve alıştırmalar 6. sınıf soru bankası ve 6. sınıf yardımcı kitap gereksinimini karşılamaktadır. 5. sınıftan 6. sınıfa geçen öğrenciler, yaz tatilinde 6. sınıf konularına hazırlık için Vitamin Kitapları’nı 6. sınıf tatil kitabı olarak da kullanabilirler. Vitamin Kitapları 6. sınıf kaynak kitap olarak eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin yanındadır.
7. Sınıflar için Vitamin Kitapları
6. sınıftan 7. sınıfa geçen öğrenciler, 7. sınıf dersleri için Vitamin Kitapları’nı 7. sınıf hazırlık kitabı olarak kullanabilir ve kitaplarda yer alan testleri 7. sınıf hazırlık testleri olarak çözebilirler. Öğrencilerin konuları rahatlıkla kavrayabilmesini sağlayan, 7. sınıf konu anlatım kitaplarından oluşan 7. sınıf eğitim seti çok boyutlu bir öğrenme ortamı sunar. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri ders kitapları öğrencilerin 7. sınıf tüm dersler kitabı ihtiyacına yönelik hazırlanmıştır. 7. sınıf kitap seti içeriğinde bulunan beceri temelli sorular, 7. sınıf konu anlatımı videoları ve alıştırmalar 7. sınıf soru bankası ve 7. sınıf yardımcı kitap gereksinimini karşılamaktadır. 6. sınıftan 7. sınıfa geçen öğrenciler, yaz tatilinde 7. sınıf konularına hazırlık için Vitamin Kitapları’nı 7. sınıf tatil kitabı olarak da kullanabilirler. Vitamin Kitapları 7. sınıf kaynak kitap olarak eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin yanındadır.
8. Sınıflar için Vitamin Kitapları
En iyi 8. sınıf kitapları için doğru yerdesiniz. 7. sınıftan 8. sınıfa geçen öğrenciler, 8. sınıf dersleri için Vitamin Kitapları’nı 8. sınıf hazırlık kitabı olarak kullanabilir ve kitaplarda yer alan testleri 8. sınıf hazırlık testleri olarak çözebilirler. Öğrencilerin konuları rahatlıkla kavrayabilmesini sağlayan, 8. sınıf konu anlatım kitaplarından oluşan 8. sınıf eğitim seti çok boyutlu bir öğrenme ortamı sunar. Böylece, öğrencilerin 8. sınıf hazırlık program arayışları ve 8. sınıf hazırlık kitapları gereksinimleri karşılanır. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri ders kitapları öğrencilerin 8. sınıf tüm dersler kitabı ihtiyacına yönelik hazırlanmıştır. Vitamin Kitapları en iyi 8. sınıf kitapları olarak öğrencilere sunulmaktadır. 8.sınıf kitap seti içeriğinde bulunan beceri temelli sorular, 8. sınıf konu anlatımı videoları ve alıştırmalar 8. sınıf test kitabı, 8. sınıf soru bankası ve 8. sınıf yardımcı kitap gereksinimini karşılamaktadır. 7. sınıftan 8. sınıfa geçen öğrenciler, yaz tatilinde 8. sınıf konuları hazırlığı için Vitamin Kitapları’nı 8. sınıf tatil kitabı olarak da kullanabilirler. Öğrencilerin online eğitim gereksinimi aynı zamanda 8. sınıf online deneme ve 8. sınıf online kurs ihtiyacı da bu çok boyutlu öğrenme ortamında karşılanır. Vitamin Kitapları 8. sınıf kaynak kitap olarak eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin yanındadır.
LGS 2022 hazırlık sürecinde öğrencilerin yanındayız!
En iyi LGS kitapları için doğru yerdesiniz. LGS hazırlık programı ihtiyacı için Vitamin LGS kapsamlı bir eğitim çözümüdür. LGS online kurs ile öğrenciler ihtiyaç duydukları konuları çalışırlar. LGS soruları ile yüksek benzerlikteki 8. sınıf beceri temelli sorulardan oluşan LGS online deneme sınavları ve LGS deneme seti gerçek sınav deneyimi yaşatır. Vitamin LGS kitapları en iyi 8. sınıf kitapları olarak öğrencilere sunulmaktadır. Vitamin LGS Eğitim Seti, 8. sınıf LGS online kurs ve LGS hazırlık kursu ihtiyacını LGS kaynak kitap, LGS soru bankası, LGS test kitabı, LGS hazırlık kitapları ve LGS denemeleriyle karşılar, öğrencilerin tam donanımlı bir LGS hazırlık setiyle sınava hazırlanmalarını sağlar. Vitamin LGS fark yaratan özellikleriyle “LGS En İyi Yayınlar” kategorisinde yer alır.
LGS 2022 hazırlık sürecinde öğrencilerin yanındayız!
En iyi LGS kitapları için doğru yerdesiniz. LGS hazırlık programı ihtiyacı için Vitamin LGS kapsamlı bir eğitim çözümüdür. LGS online kurs ile öğrenciler ihtiyaç duydukları konuları çalışırlar. LGS soruları ile yüksek benzerlikteki 8. sınıf beceri temelli sorulardan oluşan LGS online deneme sınavları ve LGS deneme seti gerçek sınav deneyimi yaşatır. Vitamin LGS kitapları en iyi 8. sınıf kitapları olarak öğrencilere sunulmaktadır. Vitamin LGS Eğitim Seti, 8. sınıf LGS online kurs ve LGS hazırlık kursu ihtiyacını LGS kaynak kitap, LGS soru bankası, LGS test kitabı, LGS hazırlık kitapları ve LGS denemeleriyle karşılar, öğrencilerin tam donanımlı bir LGS hazırlık setiyle sınava hazırlanmalarını sağlar. Vitamin LGS fark yaratan özellikleriyle “LGS En İyi Yayınlar” kategorisinde yer alır.