Vitamin Eğitim

Uzaktan eğitim döneminde LGS’ye nasıl hazırlanılır?


Evde Sınava Eksiksiz Hazırlanmak Mümkün!

Satın Al Seni Arayalım
Vitamin LGS: Beceri Temelli Akıllı Soru Bankası

Beceri temelli sorulardan oluşan LGS’de başarılı olmak için sadece konuları bilmek yetmez! Vitamin LGS, sınavda çıkacak soruları çözebilmesi için gereken becerileri öğrenciye kazandırmak amacıyla tasarlanmış akıllı bir soru bankasıdır.

Akıllı Soru Bankasında Neler Var?

Beceri Temelli Yeni Nesil Sorular ve Çözüm Videoları

Adım Adım İlerlemeyi Sağlayan Kişiye Özel Akıllı Çalışma Programı

Hedefine Göre Durumunu Gösteren Deneme Sınavları

Eksiklerine Yönelik Konu Anlatımları

Performans Takip Sistemi ve Veli Bilgilendirme Raporları

Vitamin LGS’nin Özellikleri
Vitamin LGS Sınava Nasıl Hazırlar?

Adım Adım Programlı Çalışma

Vitamin LGS’de derslerdeki konular öğrencinin sırayla tamamlaması gereken “Adım”lara ayrılmıştır. Öğrenci, Vitamin LGS’yle çalışmaya başladığı andan itibaren öğretmen ya da herhangi bir yönlendirici olmaksızın kişiselleştirilmiş bir çalışma programıyla kendi başına adım adım ilerler.

Hedefe Göre Çalışma Performansı Kontrolü

Vitamin LGS; kişiye özel, hedef odaklı bir çalışma planı sunar. Öğrenci, tercih listesinden LGS’yle kazanmak istediği liseyi belirler ve yıl boyunca katıldığı deneme sınavlarından aldığı puanlarla hedefine ne kadar yaklaştığını görür. Dilediği zaman hedef okulunu değiştirebilir.

Kişiye Özel, Hata Yaptığında Farklılaşan Akıllı Soru Patikası

LGS’ye çalışırken öğrencinin eksiklerini görmesi ve bunları zamanında tamamlayarak ilerlemesi çok önemlidir. Vitamin LGS, öğrencinin hazır bulunuşluğuna göre farklı seçenekler sunar. Öğrenci, isterse önce konu anlatımlarını izleyip sonrasında soru çözebilir veya soru çözmeye başlayıp takıldığı yerlerdeki özet konu anlatımlarına çalışabilir.

Eksikleri Gösteren Ayrıntılı Raporlar

Çalışma raporlarıyla hangi konularda eksiklerini tamamlamaya ihtiyacı olduğunun analizini gören öğrenci, eksiklerini gidermek için üründeki öğretmen konu anlatım videolarını izleyebilir ya da Vitamin içerikleriyle çalışabilir.

Neden Vitamin LGS?

Binlerce Beceri Temelli Yeni Nesil Soru

Öğrenci, Vitamin LGS’de alanında uzman eğitimcilerin hazırladığı binlerce beceri temelli yeni nesil soruyla pratik yaptıkça soruları çözebilme kabiliyetini geliştirir, soru çözmede ustalaşır.

Tüm Soruların Yazılı ve Videolu Çözümleri

Öğrenci, bir soruda takıldığında o sorudaki becerilerini geliştirmeye yönelik hazırlanmış ayrıntılı bir çözümü incelemeye yönlendirir. Ardından karşısına aynı bilgi ve becerileri ölçen farklı bir soru çıkar. Öğrenci, bu soruyu doğru yaparsa farklı bilgi ve beceriler ölçen sorularla çalışmaya devam eder.

Özet Konu Anlatımları ve Telafi Soruları

Öğrenci, her bir “Adım”daki çalışmasını tamamladığında performansına göre takıldığı yerlerle ilgili özet konu anlatımlarına yönlendirilir. Bu anlatımları çalıştıktan sonra “Adım”da yapamadığı soruların bilgi ve becerilerinden oluşan telafi soruları karşısına gelir, öğrenci bu sorularla kendini tekrar deneme şansı bulur. Çalıştığı konuyla ilgili MEB örnek sorularının tamamını ve geçmiş yıllarda LGS’de çıkan soruları da çözebilir.

Gerçek LGS Deneyimi

Tamamı merkezî sınavdaki sorular ile yüksek benzerliğe sahip sorulardan oluşan 10 Vitamin LGS Deneme Sınavı’yla öğrenci; gerçek sınav deneyimi yaşar, hedeflediği okulun puanına ne kadar yaklaştığını inceler, deneme sınavı sonrasında sunulan ayrıntılı raporlarla hangi derslere ve konulara ağırlık vermesi gerektiğini kolaylıkla görebilir.
Deneme sınavı soruları PDF olarak indirilip, çıktısı alınarak kâğıt üzerinde de çözülebilir.

Vitamin LGS, bir konudaki soruları çözmesi için gereken becerileri kazandığından emin olmadan öğrenciyi bırakmaz!
Vitamin LGS Cep Uygulaması’yla Her An, Her Yerde Sınava Hazırlık!

Vitamin LGS Cep Uygulaması, öğrencinin istediği her an, istediği her yerde sınava hazırlanmaya kesintisiz devam etmesini sağlar.

Öğrenci, cep telefonundan beceri temelli yeni nesil soruları çözüp çözüm videolarını izleyebilir, tüm dijital içeriklere ve öğretmen konu anlatım videolarına ulaşabilir ve performans değerlendirmesini görebilir.

Vitamin LGS Cep Uygulaması’nı iOS ve Android cep telefonlarına indirmek için aşağıdaki linklerden uygun olanına tıklayabilirsiniz.

Biz,
300 Kişilik Deneyimli Bir Ekip,
Sizin için ODTÜ Teknokent’te
Gece Gündüz Çalışıyoruz!

Beceri Temelli Soruları Çözme Kabiliyeti Kazandırır

Beceri temelli sorular, öğrencilerin yalnızca konu bilgisini ölçmeyi hedeflemeyen aynı zamanda okuduğunu anlama, yorumlama ve mantıksal düşünme gibi farklı bilişsel süreçlerden geçmelerini hedefleyen sorulardır. Bu nedenle, beceri temelli soruları çözebilme kabiliyeti kazanması için öğrencinin çok sayıda soru çözerek pratik yapması, deneme sınavlarıyla gerçek sınav deneyimi yaşaması ve hedefine yönelik olarak eksiklerini adım adım tamamlayarak çalışması gerekir.

Vitamin LGS’de alanında uzman eğitimcilerin hazırladığı binlerce beceri temelli soru, MEB örnek soruları ve geçmiş yıllarda yapılan LGS’lerde çıkan sorular bir aradadır. Öğrenci, bu sorularla pratik yaptıkça soru çözmede ustalaşır.

Kişiselleştirilmiş Çalışma Programıyla Adım Adım Hedefe Ulaştırır

Vitamin LGS, kişiye özel hedef odaklı bir çalışma planı sunar. Öğrenci, tercih listesinden LGS’yle kazanmak istediği liseyi belirler. Yıl boyunca katıldığı deneme sınavlarından aldığı puanlarla hedefine ne kadar yaklaştığını takip eder.

Vitamin LGS’de derslerdeki konular öğrencinin sırayla tamamlaması gereken “Adım”lara ayrılmıştır. Öğrenci çözdüğü her soruda Vitamin LGS’nin akıllı sistemi tarafından değerlendirilir. Yapamadığı sorularda o soru tipinin alternatifleri karşısına çıkarılır, soruların çözüm videolarını izlemeye yönlendirilir. Öğretmen konu anlatımları ve Vitamin içeriklerinden faydalanarak öğrencinin konuları sıfırdan öğrenmesi ve eksiklerini tamamlaması sağlanır.

Öğrenciyi yalnız bırakmayan ve her adımında ona özel yönlendirmeler sunan bu eğitsel yaklaşım, öğretmen ya da herhangi bir yönlendirici olmaksızın kişiselleştirilmiş bir çalışma programıyla öğrencinin adım adım hedefine ulaşmasını sağlar.

Deneme Sınavları Gerçek Sınav Deneyimi Yaşatır

Öğrencinin gerçek sınav deneyimi kazanması ve hedefine yönelik eksiklerini görüp tamamlayabilmesi için deneme sınavlarına katılması kritik önem taşır.

Yıl boyunca uygulanacak olan 10 Vitamin LGS Deneme Sınavı’yla öğrenci, hem MEB kriterlerine uygun hesaplamalarla puanını hem de hedefine yakınlığını görür. Vitamin LGS Deneme Sınavları’nın tamamı, merkezî sınavdaki sorular ile yüksek benzerliğe sahip sorulardan oluşur.

Öğrenci, deneme sınavı sonrası sunulan detaylı raporlarla hangi derslere ve konulara ağırlık vermesi gerektiğini görerek çalışmalarına devam eder, eksiklerini zamanında tamamlar ve gerçek sınav deneyimi kazanır.

Eksiklerini Tamamlamak için Yönlendirir

LGS’ye çalışırken öğrencinin eksiklerini görerek ve bunları zamanında tamamlayarak ilerlemesi çok önemlidir.

Çalışma raporları, öğrencinin konu bazlı eksik analizini ayrıntılı bir şekilde gösterir. Öğrenci, yanlışlarına ve boş bıraktığı sorulara göre soruların çözüm videolarını izledikten sonra ilgili konu anlatımlarına yönlendirilir.

Öğrenci, “Adım”daki çalışmasını tamamladığında performansına göre takıldığı yerlerle ilgili özet konu anlatımlarına çalışabilir, “Adım”da yapamadığı soruların bilgi ve becerilerinden oluşan telafi sorularını çözebilir.

Vitamin LGS’de hiçbir soru çözümsüz kalmaz. Her sorunun çözümü ayrıntılı bir şekilde yazılı veya videolu olarak öğrencinin karşısına gelir.

 

Ayrıntılı Raporlarla Kesintisiz Performans Takibi Yapar
Sınava hazırlık sürecinde doğru kararlar alınabilmesi için öğrencinin performansının değerlendirilmesine ve ayrıntılı bir şekilde raporlanmasına ihtiyaç duyulur. Sebit’in 32 yıllık uluslararası araştırma geliştirme deneyimiyle geliştirdiği Vitamin LGS, her bir öğrencinin gelişim durumunu ve hedefine yakınlığını ayrıntılarıyla raporlar. Öğrenciye deneme sınavlarındaki performansını, derslerdeki çalışma durumunu ve hangi konuda ne kadar eksiği olduğunu takip edebilme olanağı sunar.

Çalışma Raporu
Bu rapor sayesinde öğrenci, derslerde yaptığı çalışmaların özetini haftalık olarak takip edebilir. Haftalık çözdüğü soru sayısını, hem çözmesi gereken soru sayısı ile hem de diğer kullanıcıların çözdüğü ortalama soru sayıları ile karşılaştırabilir. Bu bilgiler, öğrencinin çalışma temposunu belirleyebilmesi ve motivasyonunu artırması açısından önemlidir.  

Deneme Sınavı Raporu
Bu raporda öğrencinin her bir deneme sınavından aldığı puan, hedefine yakınlığı ile ilişkilendirilir. İlk girdiği deneme sınavından başlayarak tüm deneme sınavlarındaki performansı aldığı puanlar ve dersler bazında raporlanır. Öğrencinin Türkiye sıralaması ve 2020 LGS’ye göre yüzdelik dilim yakınsaması ile sınava giren tüm öğrencilerin ders bazında başarı yüzdeleri karşılaştırmalı olarak verilir.