Öğrencilerinizin başarısı,
sizin başarınız!

Vitamin’le size, öğrencilerinizle aynı dili konuşacağınız özel bir dünyanın kapılarını aralıyoruz. Vitamin’in öğretmen özellikleriyle, ders hazırlıklarınızı, sınıf içi etkinliklerinizi planlayın, derslerinizi zenginleştirin, öğrencilerinizin performansını yakından takip edin. Onlarla sıcak iletişiminiz için size daha çok zaman kalsın...

 
  • Mesleki gelişim ve paylaşım platformu Vitamin Öğretmen,
    mesleki yolculuğunuzda size yol arkadaşlığı ediyor.

VİTAMİN, her zamanki gibi öğretmenlerimizin yanında!

21. yüzyıl eğitim modeli, “öğretmen”in rolünü yeniden tanımlıyor. Artık öğretmen, öğretim sürecinde bağımsız, yaratıcı, öğrencinin kişisel farklılıklarına göre bireysel yönlendirme yapabilen bir rehber konumunda. Bu yeni rolüne uyum sağlarken en büyük destekçisi ise bilişim teknolojileri.

Türkiye'de ilk bilgisayar destekli eğitim ürününün geliştiricisi ve Vitamin'in yaratıcısı Sebit olarak, 30 yıldır eğitim teknolojilerini, eğitimde dönüşüm sağlayacak yönde üretip geliştiriyoruz. Mesleki gelişiminize destek olmak üzere öğrenme ortamlarını zenginleştirerek, öğretim materyallerini etkin kullanım yöntemleri sunarak, siz değerli öğretmenlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Öğrencilerimize sağlayacağımız sağlam temeller için...

Vitamin, öğrenciye bilgiyi ve öğrenme yöntemlerini keşfetmenin heyecanını yaşatarak, öğrenmeyi çok zevkli bir sürece dönüştürür. Bilgiyi akılda kalıcı yöntemlerle sunarak kalıcı öğrenme sağlayan içeriğiyle, öğrencilerimizi üst sınıflara, sağlam atılmış temellerle hazırlar.

Nasıl mı? Vitamin'in öğrenme/öğretme sürecini hızlandıran ve kolaylaştıran özelliklerini, değerli deneyimlerinizle birleştirerek...

Vitamin, derslerinizi yüksek görsellikte kaliteli ve sesli anlatımlar, üç boyutlu canlandırmalar, etkileşimli alıştırmalar, sanal deneyler ve interaktif haritalar gibi öğrenme materyalleri ile zenginleştirir. Öğrencilerinize, onların dünyasında anlamlı olan içeriklerle ulaşabileceğiniz, derslerinizde size destek olması için her zaman ve kolaylıkla erişebileceğiniz, çok boyutlu bir eğitim ortamıdır.

Vitamin Ortaokul, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ile T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük derslerini içerir. Dersler, Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programıyla uyumludur.

Vitamin'i derslerimde nasıl kullanabilirim?

Yapılandırmacı eğitim anlayışına göre tasarlanan, Türkiye'nin en kapsamlı online eğitim desteği Vitamin; öğrencileri keşfederek, araştırarak ve sorgulayarak öğrenmeye yönlendirmenizde en büyük destekçinizdir.

Sınıflarınızın başarısı için, Vitamin'in çok boyutlu öğrenme/öğretme ortamını seçin. Dersleriniz, öğrenmeye açık, ilgili ve meraklı öğrencilerle çok daha verimli ve keyifli geçsin.

Vitamin'in yaşamın içinden verdiği örnekleri ve etkileşimli anlatımları sayesinde, Matematik artık en sevilen derslerden biri...
 

Anlaşılması ya da sınıf ortamında canlandırılması güç olan konuları üç boyutlu modellemelerle öğrencilerinize sunarak öğrenmenin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Vitamin'de konuları, öğrencinin yaşam döngüsü içerisinden verilen günlük hayat örnekleri ile ilişkilendirerek matematiğin gerçek yaşamdaki önemini vurgulayabilirsiniz.

Keşfetmeye yönelik Vitamin uygulamalarıyla öğrencilerinizin zihinsel anlamda aktif olmalarını ve sorgulama becerilerinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Problemlerin analiz edildiği, plan oluşturulduğu, planın uygulanarak çözümün bulunduğu ve çözümün doğruluğunun sorgulandığı etkileşimlerle, öğrencilerinizin problem çözme becerilerinin gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm bunların, ders esnasında size sunulan sınıf etkinliklerinden yararlanabilir, çıktısını alabilir, size özel açık uçlu sorular da içeren ödev kağıtlarını dersin sonunda öğrencilerinize dağıtabilirsiniz.

 
Fen Bilimlerinde öğrencilerin anlamakta zorlandığı konularda, bazı soyut kavramları somutlaştırmada Vitamin canlandırmaları ve sanal deneyler en büyük desteğiniz...
 

Üç boyutlu ve gerçekçi modellemeler sayesinde anlaşılması ya da sınıf ortamında canlandırılması zor olan konuları öğrencilerinize kolaylıkla sunarak kalıcı öğrenmenin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Öğrencilerinizin konulara, kavram geliştirme etkileşimleri ile sorgulayarak ulaşmasını, böylece öğrenmenin daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Deneyerek öğrenme, sınırsız kaynak, sınırsız gözlem olanağı, hızlı sonuç ve güvenli ortamlar sunan deneyleri ders esnasında hızlı, kolay ve zevkli bir şekilde yapabilirsiniz.

Gerçek dünyayı birebir canlandırarak önünüze getiren simülasyonlar sayesinde öğrencilerinizle farklı ortam ve durumlar oluşturup sonuçlarını hızlıca inceleyebilirsiniz.

Tüm bunların yanında, ders esnasında size sunulan sınıf etkinliklerinden yararlanabilir, çıktısı alınabilir, açık uçlu sorular da içeren size özel ödev kağıtlarını dersin sonunda öğrencilerinize dağıtabilirsiniz.

 
Türkçe dersinin yapısına uygun olarak, Vitamin'in tema ve öğrenme alanı bazlı anlatımlarıyla, öğrencileriniz Türk dilini doğru kullanmayı kolaylıkla öğrenir.
 

Her bir alt tema içinde yer alan okuma ya da dinleme metinleri Türkçemizin anlatım gücünü ve zenginliğini yansıtmaktadır.

Bu metinler çerçevesinde tasarlanmış birbirinden farklı uygulamalarla öğrencilerinizin okuduğunu anlama, sorgulama, yaratıcı düşünme, sözlü ve yazılı anlatım yapabilme becerilerinin gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Öğrenme alanına göre farklılaşmış metin, uygulama ve etkinliklerle, dilediğiniz an ihtiyacınıza yönelik kaynaklara erişebilirsiniz.

Tüm bunların yanında, ders esnasında size sunulan sınıf etkinliklerinden yararlanabilir, çıktısı alınabilir, açık uçlu sorular da içeren size özel ödev kağıtlarını dersin sonunda öğrencilerinize dağıtabilirsiniz.

 
Vitamin ile Sosyal Bilgiler artık, öğrencilerin konular arasında bağlantı kurabileceği, ezberden uzak öğrenebileceği çok daha zevkli bir ders.
 

Anlatımlarınızı üç boyutlu canlandırmalar ve haritalarla zenginleştirebilirsiniz.

Farklı tarafların aynı olaya bakış açılarını verip, öğrencilerinizin bir olayı farklı yanlarıyla analiz etmelerini sağlayabilirsiniz.

Bazı tarihi olayları o dönemdeki kişilerin yaşantısı üzerinden diyaloglarla verip öğrencilerinizin olay, olayın nedenleri ve sonuçları hakkında yorum yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Gerçek fotoğraflar kullanılan canlandırmalarla anlatımlarınızı destekleyerek, öğrencilerinizin konuyu daha rahat anlamalarını ve öğrendiklerini daha kolay hatırlamalarını sağlayabilirsiniz.