Biz Kimiz?

Biz, liseyi başarıyla bitirmenizi, üniversite için çok sağlam bir altyapı oluşturmanızı en az siz ve aileniz kadar heyecanla bekleyen, bunun için de size Lisego’yu hazırlayan, Sebit ailesi içindeki 48 kişilik bir ekibiz. Eğitim uzmanları, öğretmenler, eğitsel tasarımcılar, içerik editörleri, grafik tasarımcılar, illustratörler, yazılım uzmanları ve uygulama programcılarından oluşan bir ekip.

Merak ettik, hesapladık. Hepimizin eğitim alanındaki profesyonel geçmişini üstüste koyup topladığımızda, dile kolay, tam 28 yıllık bir deneyimle karşılaştık.

Profesyonel deneyim tamam da bir de hâlâ taptaze hatırladığımız lise günlerimiz var buna eklenen. Biz de bayılmıyorduk canım ders çalışmaya! Zorlu dersler, “kazık” sorular, gözümüzde devleşen sınavlar...

İşte sizin bugün yaşadıklarınızı çok iyi bilmemizin, en kolay, en etkili nasıl çalışılır diye kafa patlatmamızın sonucunda ortaya çıktı Lisego. Keşke biz lisedeyken de olsaydı...

Hadi bir an önce çalışın, başarın. Biz inanıyoruz. Sizin için zor yok!

Sebit Logo

Sebit Ailesi

Yüzde yüz Türk Telekom iştiraki olan Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ, 28 yıldır Türkiye’deki eğitimin gelişmesine, teknolojinin yenilikçi ve etkin kullanımıyla katkıda bulunmaktadır. 28 yıllık araştırma-geliştirme deneyimi ve uluslararası örgütlenmesi ile Türkiye'nin en büyük eğitim teknolojileri şirketidir. Kuruluşundan bugüne geliştirdiği eğitim çözümleri ile yalnız Türkiye’de değil, yurt dışında da etkin olarak yer almaktadır. Toplumsal fayda ve bireylerin ihtiyaçlarına özel ulusal ve uluslararası eğitim çözümleri sunar.

Eğitim teknolojilerinin öncü ismi Sebit, Türkiye’de Ankara ODTÜ Teknokent’te 250’den, ABD, Arizona Devlet Üniversitesi’nin Skysong inovasyon merkezinde 50’den fazla yetkin ve yaratıcı çalışanının geliştirdiği eğitim ürünleri ile bugün, farklı kıtalarda beş ayrı ülkenin pazarında yer almaktadır.

Daha detaylı bilgi için sebit.com.tr

Dünyada Sebit ve Uluslararası Ödüllerimiz

Sebit’in ilk ürünü olan Akademedia’nın Çin versiyonu olan Tianyi, Çin öğretim programına yönelik olarak lise seviyesi Matematik, Fizik ve Kimya dersleri için hazırlanmış olan eğitim ürünüdür. Tianyi, 2000 yılı Mart ayında Çin Millî Eğitim Bakanlığından ortaöğretim kurumları için de önerilmiştir.

Sebit, 2007 yılında Adaptive Curriculum markası ile Amerika pazarına girmiştir. Sebit'in ABD Arizona'daki ofisi Adaptive Curriculum'un yaygınlaştırma ve uygulamasını yapmakta ve aynı zamanda Amerikan eyalet müfredatlarına uyarlanması çalışmalarını sürdürmektedir.

Vitamin, İngilizce, İspanyolca ve Arapça dahil farklı dillere tercüme edilmiş, birçok ülkenin müfredatlarına adaptasyonu yapılmış ve üç bölgeye ihraç edilerek uluslararası bir ürün haline gelmiştir.

Adaptive Curriculum, ABD'de piyasaya sürüldükten sonra şimdi de İspanyolca versiyonunun Orta ve Güney Amerika'da uygulanması için çalışmalar başlatılmıştır. Ayrıca, yakın zamanda Suudi Arabistan'da lansmanı yapılan Arapça Vitamin’in, diğer Arap ülkelerinde de kullanıma sunulması amaçlanmaktadır.

Ödüller

 • 2009 Sebit, World Communication Awards - En İyi İçerik Hizmeti Ödülü

CODiE Ödülleri

 • Eğitim Yazılımları Endüstrisinin Oscar'ı olarak değerlendirilen CODiE ödüllerinde Adaptive Curriculum, 2009 yılında "En İyi Online Eğitim Çözümü" seçildi.
 • 2012 yılında ise Tech&Learning dergisi tarafından, 2012 Award of Excellence ödülüne değer bulundu.
Codie Ödülü

Diğer Ödüller

 • Adaptive Curriculum, 2012 CODiE ödüllerinde üç ayrı kategoride finale kalarak "En İyi Sanal Okul" seçildi.
 • Amerika'nın online yayını EdTech Digest tarafından düzenlenen Cool Tool ödüllerinde 2012 yılının "En İyi Web Tabanlı Eğitim Çözümü" seçilen Adaptive Curriculum ayrıca, EdTech Digest'in "Trend Belirleyenler" kategorisinde yer aldı.
 • ComputED Learning Center tarafından düzenlenen Education Software Review Award (EDDIE) ödüllerinde, Adaptive Curriculum, 2008 yılında olduğu gibi 2009 yılında da "En İyi Fen ve Matematik Sitesi" ödülünü kazandı.
 • Best Educational Software (BESSIE) ödüllerinde 2009 yılında Adaptive Curriculum, ortaokullar için "En İyi Fen ve Matematik Online Eğitim Ürünü" seçildi.
 • ComputED Learning Center'ın Education Software Review Award (EDDIE) ödüllerinde 2008 yılında Adaptive Curriculum, ortaokullar için "En İyi Fen ve Matematik Online Eğitim Ürünü" seçildi.
 • Sebit, Amerika'da eğitim sektöründe önemli şirketlerden biri olma potansiyeli ile 2008 EdNET ödülüne layık görüldü.
 • Adaptive Curriculum, Amerika'da öğretmenler tarafından değerlendirilerek, sektörün önemli ödüllerinden Öğretmenlerin Tercihi (TCA) ödülünü aldı.
 • Adaptive Curriculum, 2008 yılında AEP (The Association of Educational Publishers) tarafından "En İyi Matematik Eğitim Sitesi" seçildi.
 • Sebit, 2008 yılında SIIA (Software & Information Industry Association) tarafından düzenlenen CODiE ödüllerinde "En İyi Yeni Eğitim Şirketi" ödülünü kazandı.
 • Vitamin (Malezya Sürümü), 2005 yılında CODiE ödülleri "6-8. Sınıflara Yönelik En İyi Matematik" kategorisinde finalist oldu.
 • Vitamin (Çin Sürümü), Çin'de yayınlanan PC Shopper dergisi tarafından "En İyi Eğitim Yazılımı" kategorisinde Editörün Seçimi olarak belirlendi.
 • iClass projesi ile Siemens IC CAM tarafından tüm Siemens ülkelerinin ürünleri arasında "En İyi Uygulama Liderliği" ödülüne layık görüldü.
 • Vitamin, 1999 yılında, Binding Industries of America tarafından, En İyi Ürün Tasarımı ödülünü aldı.