Sık Sorulan Sorular

“Vitamin İlkokul” nedir?

Türk Telekom iştiraki, Türkiye’nin en büyük eğitim teknolojileri şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ’nin 32 yıllık birikiminin ürünü olan Vitamin, Türkiye’nin en zengin içerikli online eğitim destek hizmetidir.

Vitamin İlkokul içeriğinde; 1. sınıf öğrencileri için Kayıp Sesler Ülkesi Okuma Yazma Destek Programı, 2. sınıflar için Teddy’s Having Fun İngilizce Okula Destek Ürünü, 4.sınıflar için Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe ve Sosyal Bilgiler derslerinden oluşan Vitamin 4. Sınıf Paketi’nin yanı sıra Vitamin referansıyla sunulan online eğitim marketi Vittrin’de bulunan çeşitli uygulamalar yer alır.

Vitamin’de ders içerikleri; konu anlatımları, interaktif etkinlikler, canlandırmalar, sanal deneyler, sınıf etkinlikleri, çalışma kâğıtları, etkileşimli alıştırmalar, özetler, videolu çözümlü örnekler, tarama testleri ve deneme sınavlarıyla MEB öğretim programına uygun olarak hazırlanmıştır.

Öğrencilerin psikolojik ve bilişsel öğrenme düzeyleri ve evrelerini merkezine alarak yapılanan Vitamin, içeriğiyle öğrencilerin dersleri daha iyi anlamasını ve kişiselleştirilmiş öğrenme süreci ile tam öğrenmenin gerçekleşmesini amaçlar.

Vitamin, kavramsal ve aktif öğrenmeyi destekleyerek öğrenciye; kendi öğrenme hızında, istediği zaman, istediği yerde, istediği kadar, öğrencinin yaşam akışı ile paralel, özgüven veren, motivasyon sağlayan, eğlenceli ve düzenli ders çalışma olanağı sunar.

Vitamin'de neler değişti?

Hızlı ve kolay okuma yazma öğrenilmesini sağlayan Kayıp Sesler Ülkesi Okuma Yazma Destek Programı, sağlam bir Matematik temeli için Vitamin Maceramatik, İngilizce öğrenmeye başlamak için TEDdy’s Ready Vitamin 1.sınıf kapsamına alındı.

İlkokul 2. sınıf öğrencilerine yönelik Teddy’s Having Fun İngilizce Okula Destek Ürünü, 2 ve 3. sınıflar için Vitamin Maceramatik, eğlenceli Matematik oyunlarından oluşan 10Monkeys ve çeşitli eğitim ürünleri de Vitamin İlkokul içeriğine eklendi.

"Vitamin Üyesi" kimdir?

Vitamin’e ücretsiz üye olarak Vittrin üzerinden Vitamin ürünleri satın alma hakkına sahip olmuş kullanıcıdır.

Vitamin’e üye olurken geçerli e-posta adresi kullanmak zorunda mıyım?

Evet. Kayıt sırasında kullanılan e-posta adresi, şifrenizi unutmanız durumunda yeniden şifre oluşturmanız için gereklidir.

"Vitamin Abonesi" kimdir?

Vitamin'in eğitsel uygulamalarının bulunduğu market alanı olan Vittrin'de satılan Vitamin uygulamalarından herhangi birini satın alan kullanıcıdır.

Ben geçen sene Vitamin üyesi olmuştum. Şimdi ne olacak?

Geçen yıl Vitamin’e ücretsiz üye olmuş, sınırlı kullanım hakkına sahip kullanıcılarımızdan biri olarak bu yıl, Vitamin’i 3 gün süre ile ücretsiz, sınırsız kullanma, üstelik bu süre boyunca Vitamin’in yalnızca konu anlatımlarını değil, tüm özelliklerini deneyimleme şansı kazanıyorsunuz.

Tek yapmanız gereken, Vitamin’e giriş yapıp, karşınıza gelen ekranda, 2015-2016 eğitim yılında hangi sınıfta olduğunuzu belirttikten sonra, Vitamin ekranında “Denemeye Başla” düğmesine basmak.

Ben geçen sene Vitamin abonesi olmuştum. Hâlâ ödemeye devam ediyorum. Şimdi ne olacak?

Geçen yıldan beri ücretli olarak Vitamin aboneliğini devam ettiren kullanıcılarımız olarak bu yıl, en avantajlı Vitamin fiyatlarına sahipsiniz.

Ödeme yaptığınız sürece, geçen yıldan sahip olduğunuz avantajlı Vitamin fiyatları ile maksimum Vitamin deneyimi yaşayabileceksiniz.

Öncelikle, Vitamin’de yeni sınıfınızı belirleyin. İlk girişinizde, geçen yıl kullandığınız paketler “Sınıf Değiştirme İşlemleri” sırasında size sorulacak ve otomatik olarak yeni sınıfınıza transfer edilecektir.

Geçen yıldan beri Vitamin abonesiyim. İptal ettirirsem ne olur?

Aboneliğinizi iptal ettirdiğiniz durumda, ne yazık ki geçen yıldan sahip olduğunuz avantajlı Vitamin fiyatlarından yararlanamayacaksınız. Yeni fiyatlar üzerinden abone olmanız gerekecektir. 

Vitamin şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

Vitamin şifrenizi unuttuysanız, aşağıdaki adımları izleyerek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

 • Şifremi Unuttum sayfasına tıklayarak T. C. Kimlik Numaranı girdikten sonra “Aşağıda gördüğünüz rakamları giriniz.” ifadesi altındaki kutucuğa, kutucuğun sağında gördüğün rakamları giriniz, ardından “Devam” düğmesine tıklayınız.
 • Kayıt sırasında kullandığınız e-posta adresinizi yazarak tekrar “Devam” düğmesine tıklayınız.
 • Vitamin’den gelen e-postayı açarak şifre sıfırlama işlemine başlayabilirsiniz.
 • Belirlediğiniz yeni şifreyi girip “Şifre Değiştir” düğmesine tıkladıktan sonra Vitamin’e giriş yapabilirsiniz.
 • Şifre oluşturma işlemi sırasında bir sorun oluşursa, Çağrı Merkezimizi 444 9 994 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Vitamin Sınıfım kutusu ne işe yarar?

Vitamin Sınıfım kutusunun içerisinde bulunan Vitamin Sınıfım 1 yıllık üyelik kartı, VitaminEgitim.com’a 365 gün boyunca abone olmanızı sağlar. Bu 1 yıllık süre, ürünü etkinleştirdiğiniz tarihten itibaren başlar. Ürün kapsamı, üyelik kaydı sırasında seçtiğiniz sınıfla belirlenir.

Vitamin Sınıfım kutusu aldım, aboneliğimi nasıl başlatabilirim?

Vitamin Sınıfım Paketi’nizi etkinleştirmek ve aboneliğinizi başlatmak için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın:
1. Kutunun içinde bulunan Vitamin Sınıfım 1 yıllık üyelik kartındaki Etkinleştirme Kodu alanını madeni para ya da benzeri bir cisimle hafifçe kazıyın.
2. www.vitaminegitim.com/etkinlestir adresine girip, sınıfınıza ait seçimi yapın. Kartta bulunan Ürün Numarasını ve Etkinleştirme Kodunu kullanarak, Vitamin paketinizi etkinleştirin.
3. Vitamin ürününü kullanacağınız sınıfı, yönlendirmeleri izlediğiniz sırada belirlemeyi unutmayın.
4. Etkinleştirme adımlarının ardından gelen üyelik işlemlerinizi tamamlayarak, girişte kullanacağınız T.C. Kimlik Numarası ve buna karşılık gelecek şifrenizi belirleyin.
5. Üyelik adımlarını tamamladığınızda, ürünü kullanmak için giriş yapabilirsiniz.
1 yıllık  Vitamin aboneliğiniz, Etkinleştirme Kodu onaylandığı andan itibaren başlamış olacaktır. 

Vitamin’i tabletimde kullanabilir miyim?

Eğer, tabletiniz Windows işletim sistemiyle çalışıyorsa Vitamin’i tabletinizde kullanabilirsiniz. Windows dışında bir işletim sistemi kullanan tablet sahipleri içinse, Google Play Market’ten kolayca ulaşabilecekleri "Vitamin Tablet Uygulaması" çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalar sonuçlandığında ilk işimiz sizleri bilgilendirmek olacak.

Vittrin nedir?

Vittrin, Türkiye’nin ilk online eğitim marketidir. www.vitaminegitim.com sitesinde kayıtlı olan Vitamin üyeleri, farklı sınıflara göre düzenlenmiş Vitt adı verilen eğitsel uygulamalardan dilediklerini satın alabilir, dilediklerine abone olabilirler.

Nasıl Vitt satın alırım veya bir Vitt'e nasıl abone olurum?

Bir Vitt satın almak için, öncelikle kayıtlı bir kullanıcı yani Vitamin üyesi olmanız gerekiyor. Satın alınmış olan Vitt sadece kullanıcı tarafından görülebileceğinden, satın alma işleminin öğrenci hesabı üzerinden yapılmasında fayda vardır.
Almak istediğiniz Vitt'i inceledikten sonra, fiyat düğmesine tıkladığınızda, ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz.
Bu alanda ilk olarak, "Ödeme Seçenekleri" başlığı altında, ilgili Vitt'in ödemesini yapacağınız ödeme kanalını seçin. Daha sonra, Uzak Mesafe Satış Sözleşmesini ve Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini okuyun ve kabul ediyorsanız ilgili kutucuğu işaretleyin.

Kaç farklı ödeme yöntemi var?

 • Türk Telekom Faturama Yansıt

  Bu ödeme kanalının geçerli olması için, hâlihazırda ADSL hattı kullanıcısı olmanız gerekiyor. Bu seçenekle, satın aldığınız Vitt'lerin ücreti Türk Telekom faturanıza eklenecektir.

  Ödeme kanalları arasından "Türk Telekom Faturama Yansıt" seçeneğini işaretlediğinizde, karşınıza "Tek Şifre" ekranı gelecektir.

  Ödeme, bu ekranda Tek Şifre kullanıcı e-postanızı ve Tek Şifrenizi girdikten sonra gerçekleşir.

  Henüz bir "Tek Şifre"niz yoksa ve Tek Şifre hakkında bilgi almak isterseniz tıklayın.

  Bu şekilde, ödemeniz Türk Telekom faturanıza yansıtılır. İşlem başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra, abonesi olduğunuz Vitt'e, "Benim Vitt"lerim alanından ulaşabilirsiniz.

 • Cep Telefonu ile Ödeme

  Bu ödeme kanalının geçerli olması için, herhangi bir operatöre ait faturalı veya ön ödemeli hattınızın olması yeterlidir. Bu seçenekle satın alınan Vitt'lerin ücreti telefon faturanıza yansıtılacak ya da ön ödemeli hattınızın bakiyesinden düşecektir.

  Ödeme kanalları arasından "Cep Telefonu ile Ödeme" seçeneğini işaretlediğinizde, karşınıza bir bilgilendirme ekranı gelecektir.

  Bu ekrandaki bilgileri okuduktan sonra, satın almak istediğiniz Vitt'e ait bilgileri kontrol edin.

  Ödeme yapmak istediğiniz cep telefonu numaranızı girin.

  Cep telefonunuza gelen mesajı kontrol edip, "EVET" yazarak 7979'a gönderin.

  İşlem başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra, abonesi olduğunuz Vitt'e, "Benim Vitt'lerim" alanından ulaşabilirsiniz.

 • Kredi Kartı ile Ödeme

  Bu ödeme kanalının geçerli olması için, adınıza kayıtlı ve geçerli bir kredi kartının olması yeterlidir.

  Ödeme kanalları arasından "Kredi Kartı ile Öde" seçeneğini işaretlediğinizde, ödemenin gerçekleşmesi için "Wirecard" sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödeme yapmak için cep telefonu numaranızı girip, "Devam" düğmesine tıklayın.

  Daha sonra, cep telefonunuza gelen mesajı kontrol edip, "EVET" yazarak 7979'a gönderin.

  Çıkan ekranda, ödeme kanalı olarak "Kredi Kartıyla Ödeme" seçeneğini işaretleyin.

  Wirecard'de kayıtlı bir kredi kartınız yok ise formu doldurarak adınıza kayıtlı bir kredi kartını sisteme ekleyin.

  Girmiş olduğunuz kartı seçip, kredi kartının arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik kodunu ilgili alana yazın.

  İşleminizin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğine dair açıklamanın yazılı olduğu ekranla karşılaşacaksınız.

  İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra, satın aldığınız Vitt'e "Benim Vitt'lerim" alanından ulaşabilirsiniz.

Kullanım süresine göre kaç tür Vitt var?

 • 1.Aylık ödenen Vitt'ler

  Bu tür Vitt'lerin ödemeleri sizden her ay otomatik olarak alınır ve iptal etmediğiniz sürece her ay yenilenir. Böylece, ayda bir aynı işlemleri yaparak satın alma derdinden kurtulursunuz. Bunlar, konu anlatımları gibi her dönemde ihtiyaç duyduğunuz Vitt'lerdir.

 • 2.Yıllık ödenen Vitt'ler

  Bu tür Vitt'ler 1 defa satın alıp 1 yıl boyunca kullanım hakkına sahip olduğunuz, deneme sınavları, testler gibi daha çok dönemsel olarak ihtiyaç duyduğunuz Vitt'lerdir.

Vittrin'den satın almak güvenli mi?

Bir Türk Telekom şirketi olan Sebit tarafından hazırlanan Vitamin, halen 1 milyondan fazla kişinin üye olduğu, güvenilirliği kanıtlanmış bir platformdur. Satın alma işlemleriniz, gizliliğe son derece önem verilen, güvenilir platformlarda yapılmaktadır. Sitemizde güvenliğinizi sağlamak için, kullanıcı ve site arasında gerçekleşen iletişimde "128 bitlik SSL sertifikası" kullanılmaktadır.

Satın aldığım Vitt'ler nerede?

Satın almış olduğunuz Vitt'lere ulaşmak için önce, www.vitaminegitim.com sitesine kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmış olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan ekranın sol üst köşesinde göreceğiniz kendi adınıza tıkladığınızda açılan menüden "Benim Vitt'lerim"e ulaşabilir, almış olduğunuz bütün Vitt'leri bir arada görebilirsiniz.

Satın alma işlemimin gerçekleştiğinden nasıl emin olabilirim? Hangi hizmetler için ne ödemeler yapmışım?

Satın aldığınız Vitt "Benim Vitt'lerim" alanında görünüyorsa, ödemenizin sorunsuz gerçekleştiğinden ve bu Vitt'in kullanım hakkının sizde olduğundan emin olabilirsiniz demektir. Online olarak Vitt satın almak için vermiş olduğunuz bütün siparişlere "Benim Vitt" lerim alanının sağ alt köşesindeki "Vitt İşlemlerim" düğmesine basarak ulaşabilirsiniz. Açılan ekranda, o güne kadar aldığınız Vitt'lerin bütün ödemelerini görebilirsiniz.

"Vitt İşlemlerim" nedir? Ne işe yarar?

Online olarak Vitt satın almak için vermiş olduğunuz bütün siparişlere "Benim Vitt' lerim" alanının sağ alt köşesindeki "Vitt İşlemlerim" düğmesine basarak ulaşabilirsiniz. Açılan ekranda, o güne kadar aldığınız Vitt'lerin bütün ödemelerini görebilirsiniz.

Almış olduğum Vitt'i iptal edebilir miyim?

Almış olduğunuz Vitt, her ay düzenli olarak ödeme talimatı verdiğiniz bir Vitt ise bu Vitt'in düzenli ödeme talimatını iptal edebilirsiniz. Böylece bir sonraki ay üyeliğiniz yenilenmeyecektir. Ancak almış olduğunuz Vitt, tek bir ödeme ile alınmış bir Vitt ise iptal edemezsiniz. Tek seferde alınan sınav, canlı sınav gibi Vitt'lerin iade imkanı bulunmamaktadır.
Aylık Vitt'lerden almış olduğunuz Vitt'in ödeme talimatını iptal etmek için, "Benim Vitt'lerim" alanının sağ alt köşesindeki "Vitt İşlemlerim" düğmesine tıklayınız. Açılan ekranda ise yine sağ altta görülen "Ürün İptali" düğmesine tıklayınız.
Karşınıza, "Ürün İptal" ekranı çıkacaktır. Burada, iade etmek istediğiniz Vitt'in yanındaki "İptal et" düğmesine tıkladığınızda ise onay almak üzere tekrar şifreniz sorulacaktır.
Şifrenizi doğru girdikten sonra işleminizin onaylandığını göreceksiniz. İptal ettiğiniz Vitt'i, yenilenme zamanına kadar "Benim Vitt'lerim" altında görmeye devam edeceksiniz. Sonrasında ise Vitt'iniz yenilenmeyecek ve "Benim Vitt'lerim"den silinecektir.

Özel okulda görevli öğretmenim. Vitamin'i nasıl kullanabilirim?

Kurumsal olarak Vitamin üyesi olan okullardaki öğretmen ve öğrencilerimiz, "Giriş" bölümünden giriş yaparak Vitamin'i kullanabilirler.

Bende turuncu renkli, eski Türk Telekom Vitamin İlköğretim kutusu var. Vitamin’e nasıl üye/abone olabilirim?

Vitamin ana sayfasında bulunan “Türk Telekom Evde İnternet Kullanıcı İşlemleri” menüsünden kullanımınız için gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Nasıl Vitamin Puanı kazanırım? Bu puanlar ne işe yarar?

Vitamin’deki çalışmalarının karşılığı Vitamin Puanların olarak birikir. Vitamin’de kendi sınıfın düzeyinde çalışırken tamamladığın interaktif etkinlikler, izlediğin canlandırmalar, yaptığın alıştırmalar, çözdüğün testler gibi pek çok özellik sana Vitamin Puanı kazandırır. Ne kadar çok çalışırsan, ne kadar çok etkinlik tamamlayıp, ne kadar çok soru çözersen o kadar çok puan kazanırsın. Vitamin’in puan sistemi sayesinde; ne kadar ilerlediğini, ne kadar başarılı olduğunu, ne kadar düzenli çalıştığını da görürsün. Bu arada Vitamin, öğretmeninin gönderdiği ödevlere karışmaz. Ödevlerini tamamladığında Vitamin Puanı alamayacağını hatırlatmak isteriz.

Vitamin Puanlarını, Vitamin’in ücretsiz, özgün oyunu Aquavitt’te balıklarını beslemek, akvaryumu onlar için daha konforlu hale getirmek için de kullanabilir, daha çok puanla daha muhteşem bir akvaryum yaratabilirsin.