Eğitim ve Teknoloji ile Geçen 32 Yıl!

32 yıl önce bazıları için Vitamin hayal değildi...

1988 yılında Tübitak’ta başlayan eğitim ve teknoloji birlikteliği bu yıl, Vitamin ile 32. yılını kutluyor.

32 yıllık araştırma-geliştirme deneyimi ve uluslararası örgütlenmesiyle Türkiye'nin en büyük eğitim teknolojileri şirketi Sebit bugün, Türk Telekom'un grup sinerjisinden de aldığı güçle, ülkemizdeki eğitimin gelişmesine, teknolojinin yenilikçi ve etkin kullanımıyla katkıda bulunmaya devam ediyor.

Dünyada Vitamin

Sebit’in kuruluşundan itibaren geliştirdiği eğitim çözümleri ile Vitamin bugün, yalnız Türkiye içinde değil, farklı kıtalardaki beş ayrı ülkede aktif olarak kullanılıyor. Gücünü, yaptığı her atılımda toplumsal faydayı ve bireyin gereksinimlerini gözetme ilkesinden alırken, bu gereksinimlere özel ulusal ve uluslararası eğitim çözümleri sunuyor, eğitim disiplinine daha fazla yenilik ve değer katıyor.

Eğitim teknolojilerinin öncü ismi Sebit, Türkiye’de Ankara ODTÜ Teknokent’te 250’den, ABD, Arizona Devlet Üniversitesi’nin Skysong inovasyon merkezinde 50’den fazla yetkin ve yaratıcı çalışanının geliştirdiği eğitim ürünleri ile bugün, alanında, dünya çapında lider şirketlerden biri olma yolunda, donanımlı insan kaynağıyla ilerliyor.

Ürünlerinin uluslararası eğitim teknolojileri alanındaki öncülüğünü kanıtlayan, Sebit'i eğitim teknolojileri alanında dünyadaki lider şirketlerden biri olarak tanımlayan çok sayıda ödül de bu yoldaki inançlarını ve motivasyonlarını artırıyor. En İyi İçerik Sağlayıcı kategorisinde dünyanın en iyi beş şirketi arasında olmanın ve aşağıda yer alan ödülleri hak etmiş olmanın haklı gururunu yaşıyorlar.

Ödüller

2009 Sebit, World Communication Awards - En İyi İçerik Hizmeti Ödülü

Vitamin, iletişim ve telekomünikasyon alanında dünyanın en iyilerinin belirlendiği Dünya İletişim Ödülleri'nde (World Communication Awards) En İyi İçerik Hizmeti seçildi. Dünya çapında iletişim alanında hizmet veren tüm firma ve bireylere yönelik olan Dünya İletişim Ödülleri, inovasyon, başarı ve geleceğin sektörlerini şekillendirecek yeni hizmetleri desteklemek amacıyla her yıl toplam 17 kategoride düzenleniyor. Dünya telekomünikasyon devlerinin katıldığı ve sektördeki fikir liderlerini bir araya getiren organizasyon, telekomünikasyon alanında katma değer yaratan birey ve firmaları desteklemeyi hedefliyor. Yenilikçi yaklaşım, teknolojik üstünlük, toplumsal fayda, pazarlama ve iletişim başarısı gibi kriterlerin gözetildiği En İyi İçerik Hizmeti kategorisinde Vitamin ile aldığı ödül ile Sebit, uluslararası alandaki öncülüğünü bir kez daha kanıtlamış bulunuyor.

CODiE Ödülleri

Sebit, 2007 yılında geliştirdiği Adaptive Curriculum ürünüyle ABD eğitim yazılımları endüstrisine girdi. O günden bugüne, Eğitim Yazılımları Endüstrisinin Oscar'ı olarak değerlendirilen CODiE ödülüyle beraber çok sayıda ödül alan Adaptive Curriculum, ABD eğitim endüstrisinde yarattığı farklılığı da ispatlamış bulunuyor. 2009 yılında, CODiE ödüllerinde "En İyi Online Eğitim Çözümü" ödülünü alan Adaptive Curriculum, 2012 yılında ise ABD'de 30 yılı aşkın zamandır K-12 kapsamındaki eğitim dünyasını yönlendiren Tech&Learning dergisi tarafından, 2012 Award of Excellence ödülüne değer bulundu.

Diğer Ödüller

 1. Adaptive Curriculum, 2012 CODiE ödüllerinde üç ayrı kategoride finale kalarak En İyi Sanal Okul seçildi.
 2. Amerika'nın online yayını EdTech Digest tarafından düzenlenen Cool Tool ödüllerinde 2012 yılının En İyi Web Tabanlı Eğitim Çözümü seçilen Adaptive Curriculum ayrıca, EdTech Digest'in Trend Belirleyenler kategorisinde yer aldı.
 3. Uğurlu Vitamin, 2010 Dünya İletişim Ödülleri - En Yeni İyi Hizmet kategorisi finalisti oldu.
 4. Vitamin Öğretmen, Türkiye Bilişim Derneği’nin 27. Ulusal Bilişim Kurultayı Hizmet Ödülleri arasında En İyi Eğitim Sitesi ödülüne değer bulundu.
 5. Vitamin Öğretmen, 2010 yılında, web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin ödüllendirildiği Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, eğitim kategorisinde Altın Örümcek almaya hak kazandı.
 6. ComputED Learning Center tarafından düzenlenen Education Software Review Award (EDDIE) ödüllerinde, Adaptive Curriculum, 2008 yılında olduğu gibi 2009 yılında da En İyi Fen ve Matematik Sitesi ödülünü kazandı.
 7. Best Educational Software (BESSIE) ödüllerinde 2009 yılında Adaptive Curriculum, ortaokullar için En İyi Fen ve Matematik Online Eğitim Ürünü seçildi.
 8. ComputED Learning Center'ın Education Software Review Award (EDDIE) ödüllerinde 2008 yılında Adaptive Curriculum, ortaokullar için En İyi Fen ve Matematik Online Eğitim Ürünü seçildi.
 9. Sebit, Amerika'da eğitim sektöründe önemli şirketlerden biri olma potansiyeli ile 2008 EdNET ödülüne layık görüldü.
 10. Adaptive Curriculum, Amerika'da öğretmenler tarafından değerlendirilerek, sektörün önemli ödüllerinden Öğretmenlerin Tercihi (TCA) ödülünü aldı.
 11. Adaptive Curriculum, 2008 yılında AEP (The Association of Educational Publishers) tarafından En İyi Matematik Eğitim Sitesi seçildi.
 12. Sebit, 2008 yılında SIIA (Software & Information Industry Association) tarafından düzenlenen CODiE ödüllerinde En İyi Yeni Eğitim Şirketi ödülünü kazandı.
 13. Vitamin (Malezya Sürümü), 2005 yılında CODiE ödülleri 6-8. Sınıflara Yönelik En İyi Matematik kategorisinde finalist oldu.
 14. Vitamin (Çin Sürümü), Çin'de yayınlanan PC Shopper dergisi tarafından En İyi Eğitim Yazılımı kategorisinde Editörün Seçimi olarak belirlendi.
 15. iClass projesi ile Siemens IC CAM tarafından tüm Siemens ülkelerinin ürünleri arasında En İyi Uygulama Liderliği ödülüne layık görüldü.
 16. Sebit, 2004 yılında Teknokent Yönetimi tarafından Başarı ödülüne değer bulundu.
 17. Sebit, 2002, 2003 ve 2004 yıllarında Bitek-o tarafından, Genç Bilişimciler ödülüne layık görüldü.
 18. Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti, 2001 yılında Üzeyir Garih Dünya Genç Girişimçi İş Adamı yarışmasında, Yaratıcı ve Yenilikçi Girişimci ödülüne; 2004 yılında ise Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı, Teknoloji Teşvik ödülüne layık görüldü.
 19. 24 Ocak 2001'de Vitamin, IT Ödülleri 2000'de, 16 aday arasından birinci seçilerek Yılın Yazılımı ödülüne değr bulundu. Ödül, Türk IT sektörünün önde gelen oyuncuları ve PC Life dergisinin okuyucularıyla yapılan oylama sonucu verildi.
 20.  2000-2002 Interpro Bilişim 500 tarafından verilen Bilişim ödülünü bir yıl ara ile iki kez Sebit kazandı.
 21. Vitamin, 1999 yılında, Binding Industries of America tarafından, En İyi Ürün Tasarımı ödülünü aldı.

Tarihçe

 • 1988 Sebit’in TÜBİTAK Multimedia Araştırma Laboratuvarı olarak çalışmalarına başlaması
 • 1989 Türkiye’de ilk Bilgisayar Destekli Eğitim uygulaması
 • 1990 Türkiye’de eğitimde ilk sayısal video uygulaması
 • 1992 Türkiye’de ilk 3 boyutlu canlandırma uygulaması
 • 1995 Türkiye’de ilk 2D eğitsel oyun: Kurtuluş Savaşı
 • 1996 Özelleştirmenin ardından Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ'nin oluşumu
 • 1997 Sebit’ten Türkiye’de ilk 3D eğitsel oyun: Piri the Explorer Ship
 • 1998 Sebit’in lise seviyesine yönelik ilk eğitsel ürünü Akademedia
 • 1999 Sebit’in Çin öğretim programına yönelik eğitsel ürünü Tiyanyi
 • 2000 Lise ve ilköğretim müfredatı temelli eğitim destek CD’leri Vitamin
 • 2003 Avrupa Birliği 6. Çerçeve Eğitim AR-GE Projesi iClass
 • 2005 Sebit’in Malezya öğretim programına yönelik eğitsel ürünü Vitamin Malezya
 • 2006 Millî Eğitim Bakanlığına ait Bilgiye Erişim Portalı için e-öğrenme içeriklerinin geliştirilmesi
 • 2007 Türk Telekom grubuna katılım
 • 2007 Sebit’in ABD öğretim programına yönelik eğitsel ürünü Adaptive Curriculum
 • 2008 Sebit'ten Vitamin İlköğretim
 • 2009 Sebit'ten Vitamin Lise
 • 2009 Sebit’in öğretmenler için geliştirdiği mesleki gelişim ve paylaşım portalı Vitamin Öğretmen
 • 2010 Sebit’in profesyonel ve kişisel gelişim platformu ProG
 • 2012 Vitamin freemium kullanım modeli
 • 2012 Türkiye’nin ilk eğitsel uygulamalar marketi Vittrin
 • 2012 Türkiye’nin eğitsel sonuç odaklı ilk arama motoru Egitim.com
 • 2012 Microsoft’a özel geliştirilen ve dünyada bir ilk olan ACVBooks uygulaması, Windows8 global markette
 • 2013 Türkiye’nin ilk online uzantılı okul öncesi eğitim seti Buki Öğreniyor ve Türkiye’nin ilk online uzantılı okul öncesi İngilizce eğitim seti TEDdy’s Ready ile Vitamin Okul Öncesi
 • Yeni eğitim sistemine uygun olarak 1, 2, 3 ve 4. sınıfı kapsayan Vitamin İlkokul
 • 2013  Sebit’ten yeni bir marka; lise derslerini ve üniversite hazırlığı kapsayan Lisego
 • 2013 Lisego’nun özel okullara yönelik çözümü Lisego Kurumsal
 • 2013 Dünyanın ilk ve tek tablet uyumlu online hızlı okuma platformu Hızlıgo
 • 2014 Bulut teknolojisi tabanlı Sebit Tabletli Bütünleşik Eğitim Sistemi
 • 2014 Devlet okullarına özel sınıf içerik ve yönetim çözümü Vitamin Sınıf
 • 2014 İlkokul okma yazma destek programı Kayıp Sesler Ülkesi
 • 2015 Yeni Nesil Üniversiteye Hazırlık Platformu Raunt