Çocuğunuzun İngilizce Sözcük Hazinesini
Zenginleştirmek için Büyük Fırsat!

Çocuğunuzun İngilizce sözcük hazinesine katkıda bulunmak isterseniz; Vitamin’in online eğitsel uygulamalar marketi Vittrin’i mutlaka ziyaret edin.

Sesli Sözlük’ün Vitamin üyelerine armağanı olan birbirinden eğlenceli 6 ücretsiz oyun, Vitamin Vittrin’de çocuğunuzu bekliyor. Bu oyunlarla çocuğunuz, İngilizce sözcük hazinesine yenilerini ekleyebilecek. Hem de eğlenerek...

Nasıl mı?

Oyunlara ulaşabilmek için önce Vitamin Vittrin’e gelmeniz gerekiyor. Hemen www.vitaminegitim.com/vittrin/kategori-detay/Egitici-Oyunlar adresine tıklayınız. Listede yer alan “Hafıza Testi”, “Becerikli Kelimeler”, “Kelime Cambazı”, “Kelime Çifti Bulma”, “Kelime Yarışı” ve “Sözcük Hazinesi” oyunlarından istediğinizi ya da hepsini indiriniz.

Oyunlar, üç seviyeden oluşuyor. Başlangıç düzeyi ilkokul, orta düzeyi ortaokul, ileri düzeyi ise lise müfredatına uygun hazırlanmış. Siz de çocuğunuzun seviyesine göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Oyunlarla ilgili küçük ipuçlarını çocuğunuzla paylaşmayı unutmayın! İşte ipuçları:

Hafıza Testi Oyunu’nda karışık bir tablo veriliyor. Çocuğunuz kelimelerin İngilizce karşılıklarını bu tablodan bulurken, öğrendiği kelimeleri de hiç unutmamayı garantilemiş olacak. Bir bakmışsınız akıcı bir şekilde İngilizce konuşuyor...

Kelime Cambazı Oyunu’nda ise çocuğunuz, hem bilgisiyle hem zamanla yarışacak. Çoktan seçmeli soruları hızlıca okuyup yanıtlaması lazım.

Çocuğunuz hem İngilizcesine hem de görsel hafızasına güveniyorsa, Kelime Çifti Bulma Oyunu tam ona göre! Verilen kapalı kartlardaki İngilizce ve Türkçe kelimeleri anlamlarına göre eşlerken, hızlı olmayı unutmasın!

Kelime Yarışı Oyunu ise, hız tutkunlarına...İngilizce ve Türkçe verilen kelime çifti sorularına doğru bir şekilde, en hızlı yanıtı veren bu oyunu kazanıyor.

Çocuğunuzun, kelimelerin İngilizce doğru karşılıklarını, zamana karşı yarışarak bulduğu Sözcük Hazinesi Oyunu’nda ise eksik harfleri yerine yerleştirirken sadece 7 kez hata yapma hakkı var. Dikkatli olmalı!

Sıra geldi Becerikli Kelimeler Oyunu’na... Çocuğunuzun İngilizce ve Türkçe karşılıkları verilmiş olan kelimelerin doğru eşleşip eşleşmediğini bulması gerekiyor.

Vitamin’in renkli dünyasında İngilizce için hemen ücretsiz oyunları indirin, çocuğunuzun İngilizcesini geliştirin!