Konu Tarama Testleri

Eklenme Tarihi:

Vitamin Ortaokul’da öğrendiklerini pekiştirmen için çok sayıda tarama testi bulunmaktadır.

5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf ve 8. Sınıf derslerine yönelik hazırlanan online Tarama Testi, konu hakkındaki bilgiyi ölçmek için cevaplanabilecek çözümlü test sorularından oluşur.

Konu Tarama Testleri

Öğrencilerin kendini değerlendirebileceği, çoktan seçmeli sorulardan oluşan, interaktif testlerdir.

Her konunun sonunda bulunan konu tarama testleri sayesinde ilgili konu hakkındaki bilgini çoktan seçmeli sorularla ölçersin. Bu sayede ilgili konudaki başarı yüzdesi görüp yanlış cevap verdiğin soruların çözümleri incelenebilir. Eksik bilgiler ise konu anlatımları veya konu özeti kısımlarından tekrar edilebilir.

Her bir sınıf ve ders seviyesinde ünite tarama testleri, konu tarama testleri ve alt konu testleri yer alır.

İnteraktif Test Nedir? Vitamin Testleri Nasıl İnteraktiftir?

Vitamin’deki konu tarama testlerinde çözdüğün soruların cevaplarını ve çözümlerini anlık olarak görebilirsin. Yanlış yaptığın soruları doğru yapabilmen için çalışman gereken konu anlatımlarınıa da seni yönlendirir.

Sınav Raporum: Bu interaktif testlerdeki sorular ve bu sorulardaki başarı ortalaması bu bölümde yer alır. Her konunun karşısındaki Detay düğmesine basarak yanlış cevap verilen soruların ilgili olduğu konular otomatik olarak öneri olarak sunulur. Eksiklerini tamamlamak için bu rapordan yararlanabilirsin.

Cevaplarım: Vitamin Eğitim, ortaokul derslerine yönelik etkileşimli konu tarama testleri ile yanında. Burada bir testte yanlış ya da doğru cevap verilen soruları görüntüleyebilir ve çözümleri detaylı bir şekilde inceleyerek tekrar yapabilirsin.

Üye olduğunda aşağıdaki derslere ait interaktif tarama testlerini ders çalışırken, yazılı sınavlarına hazırlanırken ve konu ile ilgili kavramları anlayıp anlamadığını kontrol etmek için çözebilirsin.

Hadi sen de binlerce arkadaşın gibi VİTAMİN'E ÜYE OL ve dilediğin kadar konu tarama testi sorularını çöz!5. Sınıf Konu Tarama Testleri

5-sinif-konu-tarama-testi-yap

6. Sınıf Konu Tarama Testleri

6-sinif-konu-tarama-testi-sorulari-coz

7. Sınıf Konu Tarama Testleri

7-sinif-turkce-konu-tarama-testi-coz

8. Sınıf Konu Tarama Testleri

8-sinif-matematik-tarama-testi-coz

8. Sınıf TEOGS - Ortak Sınav Denemeleri

8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan TEOGS deneme sınav konuları;

  • Türkçe
  • Matematik
  • Fen Bilimleri
  • Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi
  • T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük
  • Yabancı Dil (İngilizce) derslerini kapsar

Merkezi Ortak Sınavla örtüşme oranı: %90 (TEOGS 2014)

Vitamin’in uzman kadrosunun hazırladığı online Ortak Sınav Denemeleri soruları ile MEB Ortak Sınav sorularının %90 oranında örtüştüğü raporlandı. Bu sonuç, Vitamin’le ders çalışan 8. sınıf öğrencilerinin tüm derslerin konularına hakim olmaları ve merkezi sınavda çıkan soruları kolaylıkla çözebilme donanımına sahip olmaları anlamında büyük önem taşıyor.

Merkezi sınavın ilk gününde, Vitamin denemesinin ise ilk oturumunda; Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi sınavları yapılır. Her sınav 20 sorudan oluşur.

Merkezi sınavın ikinci gününde, Vitamin denemesinin ise ikinci oturumunda; Fen Bilimleri, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil(İngilizce) sınavları yapılır. Her sınav 20 sorudan oluşur.

Ortak Sınav, her dönem iki yazılısı olan derslerden birincisi, üç yazılısı olan derslerden ise ikincisi olmak üzere, akademik takvime göre işlenen öğretim programını kapsayacak şekilde yapılır. Sorular çoktan seçmeli ve 4 seçenekli olarak düzenlenir. Yanlış cevap sayısı, doğru cevap sayısını etkilemez.

Yazılı sınavına hazırlanırken nasıl test çözmeliyim?

İnteraktif test nedir?

TEOG konuları nelerdir?

TEOG’da hangi dersler var?

Açık uçlu soru nedir?