Yer Altı Suları - 6. sınıf

Fen Bilimleri   İnteraktif Etkinlik

Yer altı suları konusuyla ilgili olarak suyun yer altında nasıl biriktiği ve yer altı sularının nerelerde bulunabileceğini açıklanmaktadır. Gözeneklilik ve geçirimlilik kavramları açıklanmaktadır. Ayrıca yer altı sularının nasıl oluştuğu ve suyun yerin altında nasıl biriktiği açıklanmaktadır. Su sıkıntısı çeken bir kasaba için üç adet kuyu kazılması istenmektedir. Kazılan kuyuların bulunduğu yerlerdeki su rezervleri kullanılarak kasabadaki su kıtlığı giderilmeye çalışılacaktır. Bunu yaparken toprağın gözenekliliği ve geçirimliliği gibi özelliklerine bakılarak kazı yapılması gerekmektedir.

  • Arkadaşınla Paylaş

İlgili Konu Anlatımları

    6. sınıf
  • Yer altı suları konusuyla ilgili olarak suyun yer altında nasıl biriktiği ve yer altı sularının nerelerde bulunabileceğini açıklanmaktadır. Gözeneklilik ve geçirimlilik kavramları açıklanmaktadır. Ayrıca yer altı sularının nasıl oluştuğu ve suyun yerin altında nasıl biriktiği açıklanmaktadır. Su sık...
  • Dünya'daki su kaynakları anlatılmaktadır. Canlandırmada, Dünya'daki su kaynaklarının yer altı suları ve yer üstü sularından oluştuğu, okyanus, deniz, göl ve akarsulardaki suların yer üstü sularından, kaynak suları ve maden sularının yer altı sularından oluştuğu anlatılmaktadır.
  • Yer altı sıcak su kaynaklarından jeotermal kaynaklar ve kullanım alanları anlatılmakta, ülkemizde bulunan jeotermal kaynaklara örnekler verilmektedir.

Kendi Sınıfında Vitamin’in tüm özelliklerini 7 gün boyunca

Ücretsiz Dene!

Öğrenci dediğin Vitamin'li olur.
8,90 TL'den başlayan fiyatlarla

Hızlı Satın Al!