Üslü Doğal Sayılar - 6. sınıf

Matematik   Canlandırma

Üslü doğal sayıları, bir doğal sayının kendisiyle birden fazla kez çarpılmasını daha kısa bir şekilde ifade etmek için kullanırız. Tekrar tekrar çarptığımız sayı taban, kaç kez çarptığımızı gösteren sayı da üs olarak adlandırılır.

Üslü doğal sayılarla ilgili konu anlatımında tabanları aynı üsleri farklı veya üsleri aynı tabanları farklı üslü doğal sayıların nasıl sıralandığını görebilirsiniz. Ayrıca, bir sayının sıfırıncı kuvvetinin ve birinci kuvvetinin kaça eşit olduğu bilgisini bulabilirsiniz.

  • Arkadaşınla Paylaş

İlgili Konu Anlatımları

    6. sınıf
  • Üslü doğal sayılarla ilgili konu anlatımında tabanları aynı üsleri farklı veya üsleri aynı tabanları farklı üslü doğal sayıların nasıl sıralandığını görebilirsiniz. Ayrıca, bir sayının sıfırıncı kuvvetinin ve birinci kuvvetinin kaça eşit olduğu bilgisini bulabilirsiniz.
  • Bu alıştırmada bir doğal sayının kendisiyle tekrarlı çarpımını üslü nicelik olarak olarak yazma ve değerlerini belirleme ile ilgili sorular yer almaktadır. Bu soruları yanıtlayarak, üslü sayılar ile ilgili bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

Kendi Sınıfında Vitamin’in tüm özelliklerini 7 gün boyunca

Ücretsiz Dene!

Öğrenci dediğin Vitamin'li olur.
8,90 TL'den başlayan fiyatlarla

Hızlı Satın Al!