İslamiyet'in Doğuşu ve Yayılışı - 6. sınıf

Sosyal Bilgiler   Canlandırma

İslamiyet’in Hz. Muhammed’e gönderilen vahiy ile Arap yarımadasında yayılmaya başlaması anlatılmaktadır. İslamiyet’le birlikte Arap toplumunda köklü değişiklikler olması; müşriklerin baskılarından uzaklaşmak için Müslümanların Medine'ye hicret etmesi; daha sonra, Mekke fethedilene kadar aralarında çeşitli savaşlar meydana gelmesi anlatılmaktadır. Hz. Muhammed'in vefatının ardından Dört Halife Döneminin başladığı belirtilerek bu dönemin önemli olayları ve fetihlerinden bahsedilmektedir.

  • Arkadaşınla Paylaş

İlgili Konu Anlatımları

    6. sınıf
  • İslamiyet’in Hz. Muhammed’e gönderilen vahiy ile Arap yarımadasında yayılmaya başlaması anlatılmaktadır. İslamiyet’le birlikte Arap toplumunda köklü değişiklikler olması; müşriklerin baskılarından uzaklaşmak için Müslümanların Medine'ye hicret etmesi; daha sonra, Mekke fethedilene kadar aralarında ç...
  • Hendek Savaşı hakkında genel bilgiler verilmektedir. Canlandırmada, Uhud Savaşı’nda istedikleri sonucu elde edemeyen Mekkelilerin, Medine üzerine sefere çıkması ve sonrasında gerçekleşen Hendek Savaşı'nın nedenleri ve sonuçları anlatılmaktadır.

Kendi Sınıfında Vitamin’in tüm özelliklerini 3 gün boyunca

Ücretsiz Dene!

Öğrenci dediğin Vitamin'li olur.
8,90 TL'den başlayan taksitlerle

Hızlı Satın Al!
Vitamin 5. Sınıf İngilizce Konu Anlatımı