Sık Sorulan Sorular

“Vitamin Okul Öncesi” nedir?

Türk Telekom iştiraki, Türkiye’nin en büyük eğitim teknolojileri şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ’nin 30 yıllık deneyiminin ürünü olan Vitamin, Türkiye’nin en kapsamlı ve zengin içerikli online eğitim destek hizmetidir.

Vitamin Okul Öncesi, Buki Öğreniyor Okula Hazırlık Programı, Teddy’s Ready İngilizce Eğitim Programı ve Vitamin referansıyla Türkiye’nin ilk online eğitim marketi Vittrin’de sunulan uygulamalarla okul öncesi öğrencilerine ve velilerine yönelik hazırlanmıştır.

Buki Öğreniyor Okula Hazırlık Programı, okul öncesi dönemde öğrenilmesi gereken tüm kavram ve kazanımları zengin içeriğiyle öğrenciye sunar. Ürün, aynı zamanda öğretmen için derste kullanabileceği zengin bir kaynaktır. Velinin ve öğretmenin öğrencinin çalışmalarını takip edebilecekleri özelliklere de sahiptir. Buki Öğreniyor Okula Hazırlık Programı’yla öğrenciler, ilkokul için gerekli olan tüm kavram ve kazanımları öğrenerek, eğitim hayatına ilk adımı atmış olurlar.

Teddys’ Ready İngilizce Eğitim Programı, erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamak için en doğru programdır. MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca onaylı okul öncesi İngilizce öğretim programıyla uyumlu olarak hazırlanan Teddy’s Ready, aynı zamanda öğretmenin derslerinde kullanabileceği bir kaynaktır. Ürün, öğretmen ve velilerin öğrencilerin çalışmalarını takip edebilecekleri özelliklere de sahiptir.

Vitamin’in okul öncesi eğitim ürünleri, küçük yaş grubu öğrencilerinin bilişsel özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır; deneyerek, keşfederek ve anlayarak öğrenme üzerine yapılandırılmıştır.

Vitamin Okul Öncesi’nde Neler Var?

Okul öncesinde öğrenilmesi gereken tüm kavram ve kazanımları kapsayan Buki Öğreniyor Okula Hazırlık Programı, Erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamak için en doğru program olan Teddy’s Ready İngilizce Eğitim Programı ve Vitamin referansıyla Türkiye’nin ilk online eğitim marketi Vittrin’de sunulan uygulamalar yer almaktadır.

Vitamin’e kimler üye olabilir?

Okul öncesi seviyesinde çocuğu/yakını olan tüm ebeveynler ve öğretmenler üye olabilir.

Vitamin’e üye olurken geçerli e-posta adresi kullanmak zorunda mıyım?

Evet. Kayıt sırasında kullanılan e-posta adresi, şifrenizi unutmanız durumunda yeniden şifre oluşturmanız için gereklidir.

Ben geçen sene Vitamin üyesi olmuştum. Şimdi ne olacak?

Geçen yıl Vitamineğitim.com üzerinden ücretsiz üyelik sağlamış kullanıcılarımızın üyelikleri devam etmektedir. Herhangi bir ürün satın aldıysanız kullanım süreniz boyunca ürününüz açık kalacaktır, bu durum üyeliğinizi etkilemeyecektir.

www.vitaminegitim.com şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

 • “Şifremi Unuttum” sayfasında T.C. Kimlik Numaranızı ve ekranda verilen Güvenlik Kodunu ilgili alanlara giriniz, ardından “Devam” düğmesine tıklayınız.

 • Kayıt sırasında kullandığınız e-posta adresinizi yazarak tekrar “Devam” düğmesine tıklayınız.

 • Vitamin’den gelen e-postayı açarak şifre sıfırlama işlemine başlayabilirsiniz.

 • Belirlediğiniz yeni şifreyi girip “Şifre Değiştir” düğmesine tıkladıktan sonra Vitamin’e giriş yapabilirsiniz.

 • Şifre oluşturma işlemi sırasında bir sorun oluşursa, Çağrı Merkezimizi 444 9 994 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Teddy’s Ready’i tabletimde kullanabilir miyim?

Teddy’s Ready ürününü satın alan kullanıcı aynı kullanıcı bilgileriyle App Store’dan indirebileceği ücretsiz Teddy’s Ready uygulamasını tabletinde online olarak kullanabilir.

Vittrin nedir?

Vittrin, Türkiye’nin ilk online eğitim marketidir. www.vitaminegitim.com sitesinde kayıtlı olan Vitamin üyeleri, farklı sınıflara göre düzenlenmiş “Vitt” adı verilen eğitsel uygulamalardan dilediklerini satın alabilir, dilediklerine abone olabilirler.

Nasıl Vitt satın alırım veya bir Vitt'e nasıl abone olurum?

Bir Vitt satın almak için, öncelikle kayıtlı bir kullanıcı, yani Vitamin Üyesi olmanız gerekmektedir. Satın alınmış olan Vitt sadece kullanıcı tarafından görülebileceğinden, satın alma işleminin öğrenci hesabı üzerinden yapılmasında fayda vardır.

Almak istediğiniz Vitt'i inceledikten sonra, fiyat düğmesine tıkladığınızda, ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz.

Bu alanda ilk olarak, "Ödeme Seçenekleri" başlığı altında, ilgili Vitt'in ödemesini yapacağınız ödeme kanalını seçin. Daha sonra, Uzak Mesafe Satış Sözleşmesini ve Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini okuyun ve kabul ediyorsanız ilgili kutucuğu işaretleyin.

Kaç farklı ödeme yöntemi var?

 • Türk Telekom Faturama Yansıt

  Bu ödeme kanalının geçerli olması için, hâlihazırda ADSL hattı kullanıcısı olmanız gerekiyor. Bu seçenekle, satın aldığınız Vitt'lerin ücreti Türk Telekom faturanıza eklenecektir.

  Ödeme kanalları arasından "Türk Telekom Faturama Yansıt" seçeneğini işaretlediğinizde, karşınıza "Tek Şifre" ekranı gelecektir.

  Ödeme, bu ekranda Tek Şifre kullanıcı e-postanızı ve Tek Şifrenizi girdikten sonra gerçekleşir.

  Henüz bir "Tek Şifre"niz yoksa ve Tek Şifre hakkında bilgi almak isterseniz tıklayın.

  Bu şekilde, ödemeniz Türk Telekom faturanıza yansıtılır. İşlem başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra, abonesi olduğunuz Vitt'e, "Benim Vitt"lerim alanından ulaşabilirsiniz.

 • Cep Telefonu ile Ödeme

  Bu ödeme kanalının geçerli olması için, herhangi bir operatöre ait faturalı veya ön ödemeli hattınızın olması yeterlidir. Bu seçenekle satın alınan Vitt'lerin ücreti telefon faturanıza yansıtılacak ya da ön ödemeli hattınızın bakiyesinden düşecektir.

  Ödeme kanalları arasından "Cep Telefonu ile Ödeme" seçeneğini işaretlediğinizde, karşınıza bir bilgilendirme ekranı gelecektir.

  Bu ekrandaki bilgileri okuduktan sonra, satın almak istediğiniz Vitt'e ait bilgileri kontrol edin.

  Ödeme yapmak istediğiniz cep telefonu numaranızı girin.

  Cep telefonunuza gelen mesajı kontrol edip, "EVET" yazarak 7979'a gönderin.

  İşlem başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra, abonesi olduğunuz Vitt'e, "Benim Vitt'lerim" alanından ulaşabilirsiniz.

 • Kredi Kartı ile Ödeme

  Bu ödeme kanalının geçerli olması için, adınıza kayıtlı ve geçerli bir kredi kartının olması yeterlidir.

  Ödeme kanalları arasından "Kredi Kartı ile Öde" seçeneğini işaretlediğinizde, ödemenin gerçekleşmesi için "3pay" sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödeme yapmak için cep telefonu numaranızı girip, "Devam" düğmesine tıklayın.

  Daha sonra, cep telefonunuza gelen mesajı kontrol edip, "EVET" yazarak 7979'a gönderin.

  Çıkan ekranda, ödeme kanalı olarak "Kredi Kartıyla Ödeme" seçeneğini işaretleyin.

  3pay'de kayıtlı bir kredi kartınız yok ise formu doldurarak adınıza kayıtlı bir kredi kartını sisteme ekleyin.

  Girmiş olduğunuz kartı seçip, kredi kartının arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik kodunu ilgili alana yazın.

  İşleminizin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğine dair açıklamanın yazılı olduğu ekranla karşılaşacaksınız.

  İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra, satın aldığınız Vitt'e "Benim Vitt'lerim" alanından ulaşabilirsiniz.

Kullanım süresine göre kaç tür Vitt var?

 • 1.Aylık ödenen Vitt'ler

  Bu tür Vitt'lerin ödemeleri sizden her ay otomatik olarak alınır ve iptal etmediğiniz sürece her ay yenilenir. Böylece, ayda bir aynı işlemleri yaparak satın alma derdinden kurtulursunuz. Bunlar, konu anlatımları gibi her dönemde ihtiyaç duyduğunuz Vitt'lerdir.

 • 2.Yıllık ödenen Vitt'ler

  Bu tür Vitt'ler 1 defa satın alıp 1 yıl boyunca kullanım hakkına sahip olduğunuz Vitt'lerdir.

Vittrin'den satın almak güvenli mi?

Bir Türk Telekom şirketi olan Sebit tarafından hazırlanan Vitamin, halen 1 milyondan fazla kişinin üye olduğu, güvenilirliği kanıtlanmış bir platformdur. Satın alma işlemleriniz, gizliliğe son derece önem verilen, güvenilir platformlarda yapılmaktadır. Sitemizde güvenliğinizi sağlamak için, kullanıcı ve site arasında gerçekleşen iletişimde "128 bitlik SSL sertifikası" kullanılmaktadır.

Satın aldığım Vitt'ler nerede?

Satın almış olduğunuz Vitt'lere ulaşmak için önce, www.vitaminegitim.com sitesine kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmış olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan ekranın sol üst köşesinde göreceğiniz kendi adınıza tıkladığınızda açılan menüden "Benim Vitt'lerim"e ulaşabilir, almış olduğunuz bütün Vitt'leri bir arada görebilirsiniz.

Satın alma işlemimin gerçekleştiğinden nasıl emin olabilirim? Hangi hizmetler için ne ödemeler yapmışım?

Satın aldığınız Vitt "Benim Vitt'lerim" alanında görünüyorsa, ödemenizin sorunsuz gerçekleştiğinden ve bu Vitt'in kullanım hakkının sizde olduğundan emin olabilirsiniz demektir.

Online olarak Vitt satın almak için vermiş olduğunuz bütün siparişlere "Benim Vitt" lerim alanının sağ alt köşesindeki "Vitt İşlemlerim" düğmesine basarak ulaşabilirsiniz. Açılan ekranda, o güne kadar aldığınız Vitt'lerin bütün ödemelerini görebilirsiniz.

"Vitt İşlemlerim" nedir? Ne işe yarar?

Online olarak Vitt satın almak için vermiş olduğunuz bütün siparişlere "Benim Vitt' lerim" alanının sağ alt köşesindeki "Vitt İşlemlerim" düğmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan ekranda, o güne kadar aldığınız Vitt'lerin bütün ödemelerini görebilirsiniz.

Almış olduğum Vitt'i iptal edebilir miyim?

Almış olduğunuz Vitt, her ay düzenli olarak ödeme talimatı verdiğiniz bir Vitt ise bu Vitt'in düzenli ödeme talimatını iptal edebilirsiniz. Böylece bir sonraki ay üyeliğiniz yenilenmeyecektir. Ancak almış olduğunuz Vitt, tek bir ödeme ile alınmış bir Vitt ise iptal edemezsiniz.

Aylık Vitt'lerden almış olduğunuz Vitt'in ödeme talimatını iptal etmek için, "Benim Vitt'lerim" alanının sağ alt köşesindeki "Vitt İşlemlerim" düğmesine; açılan ekranda ise yine sağ altta görülen "Ürün İptali" düğmesine tıklayınız. Karşınıza, "Ürün İptal" ekranı çıkacaktır. Burada, iade etmek istediğiniz Vitt'in yanındaki "İptal et" düğmesine tıkladığınızda ise onay almak üzere tekrar şifreniz sorulacaktır. Şifrenizi doğru girdikten sonra işleminizin onaylandığını göreceksiniz. İptal ettiğiniz Vitt'i, yenilenme zamanına kadar "Benim Vitt'lerim" altında görmeye devam edeceksiniz. Sonrasında ise Vitt'iniz yenilenmeyecek ve "Benim Vitt'lerim"den silinecektir.

Özel okulda görevli öğretmenim. Vitamin'i nasıl kullanabilirim?

Kurumsal olarak Vitamin üyesi olan okullardaki öğretmen ve öğrencilerimiz, "Giriş" bölümünden giriş yaparak Vitamin'i kullanabilirler.

Bende turuncu renkli, eski Türk Telekom Vitamin İlköğretim kutusu var. Vitamin’e nasıl üye/abone olabilirim?

Vitamin ana sayfasında bulunan “Türk Telekom Evde İnternet Kullanıcı İşlemleri” menüsünden kullanımınız için gerekli işlemleri yapabilirsiniz.