"Ben yıllardır ders çalışıyorum zaten..."
... diyenler, Lisego’yla tüm bildiklerini temize çekiyor!
Sinemaya gitmek, spor yapmak kadar zevkli olmasa da Lisego’yla ders çalışmak senin doğana çok daha uygun!
Sıradışı, özgün ve zengin eğitsel içerikler!
Nasıl istersen öyle çalış. Bu içerik başka hiçbir yerde yok!
1300 Canlandırma +
800 İnteraktif Etkinlik
Müfredat Dersleri
Konu Ağacı
900 Videolu
Çözümlü Örnek
100'lerce Ünite ve
Konu Tarama Testi
Tarih Zaman Çizelgesi

Lisego’nun canlandırmaları ve interaktif etkinlikleri, bilgiyi doğrudan vermek yerine, keşfetmeni sağlar. Konuya ısınma bölümleri, somut modellerle oluşturulmuş simülasyonlar, üç boyutlu ve gerçekçi görseller, bilgilendirici geri bildirimler aracılığıyla öğrenmeye hazırlar, sonrasında kavramı derinlemesine açıklayan konu anlatımı bölümlerine geçilir.

Kavramsal Öğrenme, Dinamik Model, Problem Çözme, Görsel İspat, Etkileşimli Alıştırma, Sanal Deney ve İnteraktif 3D Modelden oluşan interaktif etkinlik türleri sana uygulama olanağı ve karşılaştırmaya dayalı bir öğrenme modeli sunar. Neden-sonuç ilişkisi kurabilme ve öğrendiklerini farklı durumlara transfer edebilme yeteneklerini geliştirir.

Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil ve Anlatım, Tarih Lisego’da dersler, MEB öğretim programı ile uyumludur. Dersler aynı, yöntemler farklı... Lisego’nun yenilikçi, sıradışı ve özgün yöntemleri ile çalıştıkça, kendi kendine başardığını, başarını arkadaşlarınla paylaştıkça gaza geldiğini ve ders çalışmayı sevdiğini göreceksin.

Birebir müfredat uyumlu “Konuya Çalış” alanı, “Konu Ağacı” yapısıyla, öğrenirken en doğru sistematikle ilerlemeni sağlamak üzere belli bir bilgi organizasyonu izlenerek oluşturuldu.


Kendi sınıfında girdiğin derslerde ünite, konu, alt konu bazında bilinçli seçimlerle ilerlemenin hedeflendiği Konu Ağacı’nda ilk adım, konuya ısınmanı, keşfederek ilgi duymanı sağlayacak olan giriş bölümü. Ardından, konuyu detaylarıyla, derinlemesine öğrenebileceğin canlandırmalar ve konu anlatımları geliyor. Son aşamada, bilgilerini pekiştirmeni sağlayan çözümlü örnekler ve konuya dahil olabileceğin farklı interaktif etkinliklerle öğrenme sürecini tamamlamış oluyorsun.

Lisego’nun “Videolu Çözümlü Örnekler”inde, çözüm yolları ve gerekli bilgiler hızlıca ve en anlaşılır şekilde gösterilir, öğrenmeyi kalıcı ve kolaylaştırıcı bir anlatım yöntemi izlenir. Örneklerin sesli anlatımlarla çözüldüğü bu videolarda, çözümlere ve çözüm yöntemlerine, adeta özel ders alır gibi ulaşırsın. Konuyu, örneği anlaşılır hale getiren hızlı, net ve öz bir anlatım biçimiyle kolayca anlar, dilediğince tekrar ederek, öğrenmeyi kendi hızında gerçekleştirirsin.
Lisego’da her konu/ünite sonunda yer alan “Tarama Testleri” ile konuda/ünitede sahip olunması beklenen kazanımlar ölçülür. Süre bağımsız olarak çözeceğin bu testler sonucunda kendini eksik bulduğunda, "Bu soruyu çözebilmeme yardım et!” seçeneğini işaretlersen, Lisego sana eksik olduğun kazanımla ilgili anlatımlar getirir. Dilersen yetinmeyip, istediğin derinlikte bilgi edinebilir, konuyla ilgili ek sorular çözebilirsin.
Tarih dersini bir sistematiğe oturtmadıkça anlayıp akılda tutmak bir hayli zordur. Lisego’nun özgün Tarih Zaman Çizelgesi, tarihi belirgin dönemlere ayrılmış olarak, kronolojik bir yapıda sunar. Böylece dönemler ve olaylar arasında bağlam kurarak, birbirleriye ilişkilendirerek öğrenir, kolay kolay da unutmazsın.
Performans Takibi
Kendi performansını kendin değerlendir. Burada gördüklerin Lisego ile senin aranda kalır!
 • Seni, girdiğin sınavlardaki her bir soru ile ilgili etkinliklere doğrudan yönlendirir.
 • Neye odaklanman gerektiğini net olarak bilmeni, hedef odaklı çalışmanı sağlar.
 • Sana, eksiklerini giderme, öğrendiklerini pekiştirme olanağı verir.
 • Her sınavdaki soru sayısını, doğru-yanlış cevaplarının sayısını, boş bıraktığın soru sayısını ve netlerini,
 • Grup halinde girilen sınavlarda, grubun başarı ortalamasına göre yerini,
 • Soru bazında başarı yüzdeni ve soruların ne hakkında olduğu bilgisini verir.
Soru-Cevap Etkileşimi
Paylaşmadan duramadığını biliyoruz! Arkadaşlardan öğrenecek çok şey olduğunu da...
 • Sorularını diğer Lisego üyeleriyle paylaşabilir,
 • Farklı tipte sorularla karşılaşarak farklı bakış açıları kazanabilir,
 • Herhangi bir soru ile ilgili soru sorabilir, yorum yapabilir, kafana takılanları ifade edebilir,
 • Soruları “beğenebilir”, sorunları Lisego moderasyonuna bildirebilir,
 • Girdiğin soru ile ilgili gelen yorumları kaçırmaman için haberdar edilirsin.

En iyisi, bu müthiş keşfi sana bırakmak!
Hemen tıkla!

1 Gün Ücretsiz Dene!

“Lisego tam bana göre!” mi dedin? O halde,
hemen tıkla!

Paketlerden Paket Beğen!