İslamiyet Öncesi Afrika'nın Durumu - 9.Sınıf

Tarih   Canlandırma

Bu konu anlatımında, İslamiyet’in doğuşu öncesinde Afrika’nın genel durumu hakkında bilgiler verilmektedir. Canlandırmada Kuzey Afrika'nın Doğu Roma İmparatorluğu'nun hakimiyetinde olup resmi dininin Hristiyanlık olduğuna değinilmektedir.

İslamiyet’in doğduğu dönemde siyasi açıdan önemli bir bölge olan Kuzey Afrika, Doğu Roma İmparatorluğu’nun hakimiyeti altındaydı.

İlgili Konu Anlatımları

    9.Sınıf - Tarih
  • Bu konu anlatımında, İslamiyet’in doğuşu öncesinde Arap Yarımadası’nın genel durumu hakkında bilgiler verilmektedir. Canlandırmada Arap Yarımadası'nda insanların kabileler hâlinde yaşadıkları, kız çocuklarına değer verilmediği, kabileler arasında kan davaları olduğu, toplumun köleler ve hürler olara...
  • Bu konu anlatımında, İslamiyet’in doğuşu öncesinde Avrupa’nın genel durumu hakkında bilgiler verilmektedir. Canlandırmada İslamiyet’in doğuşu öncesinde Avrupa'nın karışıklık içinde olduğuna, o dönemde yaşanan siyasi, dinî ve toplumsal baskıların neler olduğuna değinilmektedir.
  • Bu konu anlatımında, İslamiyet’in doğuşu öncesinde Afrika’nın genel durumu hakkında bilgiler verilmektedir. Canlandırmada Kuzey Afrika'nın Doğu Roma İmparatorluğu'nun hâkimiyetinde olup resmî dininin Hristiyanlık olduğuna değinilmektedir.
Lisego Tanıtım Videosu