Hz. Osman Dönemi - 9.Sınıf

Tarih   Canlandırma

Bu konu anlatımında, Hz. Osman Dönemiyle ilgili genel bilgiler verilmektedir. Hz. Osman Döneminde yapılan savaşlar, fetih hareketleri ile devletin sınırlarının genişlemesi ve Hz. Ebubekir Döneminde kitap haline getirilen Kur’an’ın çeşitli eyaletlere gönderilmesi ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hz. Osman döneminde yapılan Zatü's Savari Deniz Savaşı müslümanların kazandığı ilk deniz zaferidir.

İlgili Konu Anlatımları

    9.Sınıf - Tarih
  • Bu konu anlatımında, Hz. Osman Dönemiyle ilgili genel bilgiler verilmektedir. Hz. Osman Döneminde yapılan savaşlar, fetih hareketleri ile devletin sınırlarının genişlemesi ve Hz. Ebubekir Döneminde kitap hâline getirilen Kur’an’ın çeşitli eyaletlere gönderilmesi ile ilgili bilgiler verilmektedir.
  • Bu konu anlatımında, Hz. Ali Dönemiyle ilgili genel bilgiler verilmektedir. Hz. Osman'ın öldürülmesinden sonra Hz. Ali'nin halife seçilmesinden sonra Müslümanların kendi içlerinde yaşadıkları iç mücadeleler ve Müslümanların kendi aralarında yaşadıkları bölünmeye ilişkin bilgiler verilmektedir.
  • Bu konu anlatımında, Hz. Ebu Bekir döneminde yaşanan sorunlar hakkında bilgi verilmektedir. Hz. Ebu Bekir döneminde ortaya çıkan yalancı peygamberlerle ilgili sorunlar, zekât vermek istemeyen kabilelerle mücadeleler, Yermük Zaferi ve Kur’an ayetlerinin toplanarak kitap hâline getirilmesi ile ilgili ...
YGS LYS FizikLisego Tanıtım Videosu