Kalıtım Materyalinin Hücredeki Yerinin Belirlenmesi - 9.sınıf

Biyoloji   İnteraktif Etkinlik

Özet Bilgi

Hämmerling, hücrede kalıtım ve yönetimden sorumlu materyallerin çekirdekte bulunduğuna dair hipotezini, Acetabularia cinsine ait alg türlerini kullanarak, deneylerle test etmiştir. Farklı alg türlerinin kök, sap ve baş kısımlarını aşılama yöntemiyle birleştirerek yeni oluşan baş kısımlarının hangi türe ait olduğunu gözlemlemiştir.

Bu interaktif etkinlikte; Danimarkalı Biyolog Joachim Hämmerling’in, 1930’larda, Acetabularia cinsine ait alg türlerini kullanarak hücrede kalıtım materyalinin yerinin belirlenmesine dair yaptığı deneyler tekrar edilmektedir.

İlgili Konu Anlatımları

    9.sınıf
  • Bu interaktif etkinlikte, hücrelerin mikroskopla ilk kez gözlemlenmesi, bütün canlıların hücrelerden oluştuğunun keşfedilmesi gibi gelişmeler; Robert Hooke, Anton Leeuwenhoek, Matthias Schleiden gibi bilim adamlarının çalışmalarının özetleri eşliğinde açıklanmaktadır. Bu açıklamaların ışığında, "hüc...
  • Bu interaktif etkinlikte; Danimarkalı Biyolog Joachim Hämmerling’in, 1930’larda, Acetabularia cinsine ait alg türlerini kullanarak hücrede kalıtım materyalinin yerinin belirlenmesine dair yaptığı deneyler tekrar edilmektedir.
  • Bu interaktif etkinlikte; Danimarkalı Biyolog Joachim Hämmerling’in, 1930’larda, Acetabularia cinsine ait alg türlerini kullanarak hücrede çekirdeğin işlevinin belirlenmesine dair yaptığı deneyler tekrar edilmektedir.
Lisego Tanıtım VideosuPaketlerden Paket Beğen

Sınıf Paketlerinden Sonra Öne Çıkanlar