Coşku ve Heyecana Bağlı Metinlerin Özelliklerini Belirleme - 10.Sınıf

Dil ve Anlatım   Uygulama

Özet Bilgi

Bu konu anlatımında, “Bir An Durup Suyu Dinledik Hep Suyu Dinledik”, “Ben Sana Mecburum” ve “Okun Ucundan” adlı metinlerden alınan bilgilerden doğru olanların belirlenmesi beklenmektedir. Alıştırmayı tamamlayan konu anlatımı bölümünde, coşku ve heyecana bağlı anlatımla oluşturulmuş metinlerin ortak özellikleri açıklanmıştır.

Bir metnin coşku ve heyecana bağlı anlatımla oluşturulup oluşturulmadığı içeriğiyle, içeriğin dile getirilişiyle alakalıdır.

İlgili Konu Anlatımları

    10.Sınıf - Dil ve Anlatım
  • Farklı iki kişi içinde bulundukları benzer durumları anlatmaktadır. Dinlenen iki metnin arasındaki ortak özelliklerin düşünülmesi istenmektedir.
  • “Bir An Durup Suyu Dinledik Hep Suyu Dinledik”, “Ben Sana Mecburum” ve “Okun Ucundan” adlı metinlerin, metinlerin ortak özelliklerine dikkat edilerek okunması beklenmektedir.
  • Bu konu anlatımında, “Bir An Durup Suyu Dinledik Hep Suyu Dinledik”, “Ben Sana Mecburum” ve “Okun Ucundan” adlı metinlerden alınan bilgilerden doğru olanların belirlenmesi beklenmektedir. Alıştırmayı tamamlayan konu anlatımı bölümünde, coşku ve heyecana bağlı anlatımla oluşturulmuş metinlerin ortak ...
Lisego Tanıtım VideosuPaketlerden Paket Beğen

Sınıf Paketlerinden Sonra Öne Çıkanlar