Kesirlerle Toplama İşlemi Gerektiren Problem Çözme - 1

4. sınıfMatematik

Problemi çözerken problem çözme adımlarını sırayla takip etmeliyiz. Öncelikle problemde verilenlerle istenilenleri belirleyerek problemi güzelce anlamalıyız. Daha sonra istenilen sonuca ulaşmak için plan yapmalıyız. Üçüncü adımda da yaptığımız planı uygulayarak problemi çözeriz. dördüncü adımda ise cevabı kontrol ederek cevaptan emin oluruz. 

Bu konu anlatımında günlük hayat temalı bir örnekle toplama işlemi gerektiren bir kesir probleminin nasıl çözülebileceği anlatılmaktadır. Etkinlikte bir problem verilir ve bu problem, problem çözme adımları takip edilerek çözülür. 

Bana Anlat!

  • Arkadaşınla Paylaş

Aynı Konudan Devam Et

    4. sınıf
  • Bu konu anlatımında paydası eşit olan kesirlerde toplama işleminin nasıl yapılacağı anlatılmaktadır. Etkileşimde bir bütün pasta gösterilir ve pasta dilimlenerek iki kişiye paylaştırılır. Bu iki kişinin toplamda ne kadar pasta yediği bulunur. 
  • Bu interaktif etkinlikte paydası eşit olan kesirlerle toplama işlemi yapılmaktadır. Etkileşimde beş farklı ayının önünde paydaları eşit olan kesirlerle toplama işlemi yapmasını gerektiren işlemler sorulmuştur. Öğrencilerden toplama işlemlerinin sonucuna göre ayıları kavanozlarla eşleştirmeleri bekle...
  • Bu interaktif etkinlik paydası eşit olan kesirlerde toplama işlemi yapmaya yönelik uygulamalar içermektedir. Etkinlikte parçası eksik bir yapboz verilmiştir. Öğrenci toplama işleminin sonucunu bularak eksik parçalara ulaşacaktır ve yapbozdaki gizli resmi bulacaktır. 

Kendi Sınıfında Vitamin’nin tüm özelliklerini 7 gün boyunca

Ücretsiz Dene!

8,90 TL'den başlayan fiyatlarla

Hızlı Satın Al!